Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 17:18   #1
Muzej prekinutih veza

Nedavno sam bila s frendicom u ovom nesvakidašnjem muzeju.
Fora je, podijeljen na razne etape života/veza. Od smiješnih prekida, do onih tužnih, uzrokovanih smrću.

Mene najviše zabavio odjeljak s onima koje su uzrokovale nekakvu vrstu ironične agresije. Pa stoga prilažem par fotki iz muzeja.

Dakle:

Sjekira



Ovo je sjekira. Sjekira je poslužila u cijepanju namještaja bivše djevojke, kojega je ova ostavila u stanu nakon što je odselila jerbo se za vrijeme ljetovanja ove prve (na koje nije mogla ići s njom) zaljubila u drugu žensku te joj rekla 'znam ju samo 4 dana, ali sam sigurna da će mi moći pružiti ono što ti nikada ne bi mogla'.

Vlasinica sjekire je svaki dan cijepala komadić po komadić namještaja dok nisu ostale samo dašćice. Te dašćice joj je uručila u kutijama kada je ova došla po svoju drveninu.

Ljubavno pismo na staklu, razbijeno



Ženskica je frajeru napisala mail u kojem mu govori da moraju pričati o nečemu. On je u odgovoru na taj mail, prekinuo s njom.

Napisala mu je pismo, te ga zalijepila na staklo, a potom razbila. Najs.


No, ovo nije tema o muzeju, tema je poslužila kao predložak. Ako želite vidjeti ostatak izložbe, odite na Gornji grad, meni se ne da više keljit fotke. (možda će mi se kasnije dat )

Pitanje za vas je, imate li vi kakvih predmeta koje bi mogli dati ovakvom muzeju? Ako da, zašto?

Jeste i ikada napravili nešto ovako drastično kao ove cure? (ja bih rekla i kreativno ) Imate li neku priču koja simbolično opisuje tijek i kraj neke vaše bivše veze, neki predmet koji vas podsjeća na bivšu vam polovicu?

Ideja za topic je od kolegice dainty, ali mene zapala realizacija budući da sam ja bila, a ona nije.


napomena:

Priče su dobrodošle, deskriptivno izražavanje također. Možda i fotografije (zabranjeno postanje fotografija osoba o kojima se piše - osim u slučaju da je fotografija jedini preostali podsjetnik na osobu, s posvetom, etc). Forumašima koji bi pisali o bivšima koji su također aktivni na ovome forumu, bilo bi bolje da potraže drugi forum za dijeljenje iskustava. Bilo kakvi ispadi i prepucavanja nose permaban.

Eto, post on.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 17:26   #2
Razmišljala sam intenzivno o tom što bi mogla odnijet, al očito nisam dovoljno kreativna. Doduše, nigdje na netu nisam mogla nać di je točno muzej, objasniš mi? I jel se plaća upad?

Btw, Dainty svaka čast na temi, vjerujem da će biti ludih priča.

Ja sam samo ritualno spalila njegovu sliku i kartu do njegovog grada na dan prekida. Bila sam mrtva pijana i nesposobna za išta pametnije
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 17:47   #3
Ja bi mogla odfurati zippo upaljač koji sam dobila od bivšeg. Kad bi se samo sjetila kam sam ga stavila...
Zašto njega? Nema neke dramatične priče - kako oko upaljača, tako ni oko prekida te veze. Dobila sam ga za jedan rođendan, dečko je dao u njega ugravirati jednu sladunjavu poruku s nadimkom koji me tijekom vremena sve više izluđivao. Nisam ja nikakav medo.
Nije me baš previše shvaćao ozbiljno. No, ostali smo u ok odnosima, nije loš čovjek, samo jako sjeban.

Mogla bi odnijeti i jedan drugi zippo. Koji sam za zadnji rođendan dobila od šefa. Taj je upaljač pak tak neukusan, nikad ne bi pomislila da postoji tak kičast zippo. Koji je vrag tim ljudima da mi ne mogu pogoditi ukus?! Ja volim jednostavne, nedramatične, logične stvari!
I ovaj druzgi Zippo bi, nadam se, mogao biti ostavština jedne prekinute veze. Poslovne, da se razmemo.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 17:58   #4
Mogla bi odnijet njegove bokserice s natpisom da će me uvijek podsjećat na njegov mali kurac i spolnu bolest koju mi je dao
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:00   #5
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Mogla bi odnijet njegove bokserice s natpisom da će me uvijek podsjećat na njegov mali kurac i spolnu bolest koju mi je dao
A na bokserice izvezeš njegovo ime
Monak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:02   #6
Quote:
Monak kaže: Pogledaj post
A na bokserice izvezeš njegovo ime
Sviđa mi se kako razmišljaš
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:11   #7
Ja sam jednom bila sajkuša nakon prekida, uopće ne znam zašto, nikad nisam takva.
zapravo znam, jer me konstantno jebao u mozak ko mladog majmuna i pukao mi je film.
Pa sam napravila glupost ali neću reći jer mi previše a i to ne bih mogla odnijet u muzej.
Inače, nemam nekih premeta koje bi dala.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:19   #8
hm ja fakat nemam nista, vecinom sam nalozila vatru sad se ne zezam, slike sam sredila, mede i ostale pic mic stvari sam dala u karitas klincima, ionak su nove, jednostavno to maknem iz svog zivota i mirna sam


sikirica je zakon!!!
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:53   #9
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Mogla bi odnijet njegove bokserice s natpisom da će me uvijek podsjećat na njegov mali kurac i spolnu bolest koju mi je dao
jao budaletine,pa sta se netestira mulac,nadam se da nije nis ozbiljnije
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
sikirica je zakon!!!
sikirica je nenadjebiva,inace bolje sikirat namjestaj nego osobu
ja nemam nikakvih stvari za muzej,bas steta,inace di je taj muzej tj izvor prvom postu?
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:07   #10
hm... nemam ništa za odnijeti... sve mi je ispod kreveta u jednom spremniku a ono što je izvan nije zanimljivo... ne znam što bih mogao da poklonim majicu... ili kakvu knjigu... nemam pojma...
Zeljko81 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:23   #11
Quote:
Exploited kaže: Pogledaj post
inace di je taj muzej tj izvor prvom postu?
www.google.com

Nisam ja ovdje da radim reklamu muzeju.


kako nemate nikakve priče, predmete, nešto? Morate imat.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:41   #12
Imam dosta predmeta koji su uspomene na neka prošla vremena, ali koje nikad ne bi odnijela u takav muzej, jer ipak mi previše znače. Nisam imala neke dramatične situacije, pa valjda sukladno tome želim i dalje posjedovati te stvari. Uglavnom je sve spremljeno po kutijama, i ponekad kad ih otvorim, podsjete me na neka lijepa prošla vremena, onda se sjetim zašto su prošla, pa samo zatvorim kutiju
__________________
recording all my problems onto memory cards...
drawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:57   #13
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Mogla bi odnijet njegove bokserice s natpisom da će me uvijek podsjećat na njegov mali kurac i spolnu bolest koju mi je dao
sviđa mi se.

Ja si baš razmišljam, i onda se sjetim svjetla na mom biciklu. Strganog. Koje mi je bivši strgao kad sam mu bila posudila bicikl. Bila je to obećavajuća večer, da ćemo se pomiriti, naravno. A onda je otišao na mom biciklu drugoj. I nisam ga vidjela mjesecima. Bicikl. Morala sam ga molit da mi ga vrati, pa mi ga je njegov frend dovezao. Sa strganim svjetlom.

Možda se još nečega sjetim.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:06   #14
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ženskica je frajeru napisala mail u kojem mu govori da moraju pričati o nečemu. On je u odgovoru na taj mail, prekinuo s njom.

Napisala mu je pismo, te ga zalijepila na staklo, a potom razbila. Najs.
Frajer je pokazao inicijativu i preduhitrio ju, ja bih mu dao neku nagradu

Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
kako nemate nikakve priče, predmete, nešto? Morate imat.
Davno davno, još u srednjoj školi, sam okrutno raskomadao i bacio medvjedića kojeg mi je poklonila bivša.

Tako da nije dostupan za muzej
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:09   #15
Bicikli su popularni, čini mi se. U muzeju je jedan.


Ja bih mogla odnijeti cd koji sam dobila od exexex dečka.
Bio je to naš prvi zajedničko Božić. I on je meni poklonio cd SVOG najdražeg benda.

Ne bi to bilo ništa čudno, možda, da je to ujedno bio i moj najdraži bend. No naprotiv, ne mogu ih smislit.

Uz to je išla i neka pitajboga čija narukvica koju je izvukao iz ormara u dnevnoj sobi. Nekako mi je bila čudna, činila se više onako, muška. No ajde, da ne cjepidlačim, nasmijem se ja i naivno pitam 'jel' to srebro'? Ajme koji pogled sam dobila. (nije bilo srebro, biža je bila ).

Nisam sigurna je li narukvica još kod mene ili ju je uzeo nazad. No eto, te dvije stvari idu nekako skupa.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.

Zadnje uređivanje eleuthera : 04.12.2010. at 01:03.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:36   #16
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ja bih mogla odnijeti cd koji sam dobila od exexex dečka.
Bio je to naš prvi zajedničko Božić. I on je meni poklonio cd SVOG najdražeg benda.
Ajde muči, bar je bend bio u pitanju
Mene je jedan darovao sa setom cdova svojih omiljenih cajkača, bilo je od Cece pa nadalje, original iz Bosne


Meni je ideja tog muzeja genijalna, nažalost nisam vidjela postav uživo, već samo na netu i prelistavajući monografiju.
Može im se donirati nešto, čini se kao dobra terapija
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:51   #17
hah... ja sam sve stvari svoje prve "prave" ljubavi ritualno spalila sad mi je malo žao jer nemam ni jednu uspomenu na njega osim par fotkica. a ostale stvarčice koje sam s godinama dobivala od svojih momaka čuvam jer podsjećaju na neka lijepa prošla vremena. (nakon ovog prvog, brzo sam odrasla i skužila da se uspomene trebaju čuvati ) i nikad nisam histerizirala oko prekida
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:08   #18
Od svog prvog momka imam prsten koji sam dobila za krizmu, lutkicu u Dubrovačkoj narodnoj nošnji ( doli je išao studirati ) i jedno ili dva pisma.
Od drugog isto imam prsten, koji ne nosim ali ga čuvam.
Neke od tih stvari bi i dala u muzej.
Žao mi je što je zaručnički prsten ( od bivšeg zaručnika ) u naletu bijesa, završio u podnožju Marjana. Njega bi najradije poklonila muzeju
__________________
"Naivni prinčevi,zar mislite da će one dovijeka trpjeti da budu tretirane kao princeze?Njihov cilj je da postanu kraljice,a to je vec druga priča. Priča tupani,ne bajka.."
veliko dite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:11   #19
bila u muzeju, svidjelo mi se
u sjećanju ostala priča "we broke up on skype"
i priča oko intimo šampona koji je poslije super poslužio za pranje prozora

osobno nemam niš za pokloniti muzeju. žao mi je samo što sam zagubila neke naivne pjesmice od jednog highschool sweethearta, no samo zato što više nije među živima...

a i ova moderna tehnologija ubija čar spaljivanja stvari... shift+delete i gotovo
__________________
Just because nobody complains doesn't mean all parachutes are perfect.
super_riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:21   #20
Htjela sam odnijeti reflektore, koje mi je posudio... nakon prekida.
i nikako se nismo uspjevali naći da mu ih vratim.. on "nije imao vremena", imao je drugu..ja to nisam znala i uzaludno sam se nadala
Trebala sam ih odnijet u muzej da kruže svijetom ili zadržat jbg sad bi mi isto dobro došli.
ali ajde znaj
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.