Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 21:58   #1
Exclamation Društvenoznanstvena događanja u Hrvatskoj

Da ne bismo otvarali temu za svako zanimljivo događanje, otvaram ovu. Simpoziji, predavanja, debate dobrodošli.


Pa započnimo:
http://diskrepancija.org/studentski-...i-tehnologija/

KLUB STUDENATA SOCIOLOGIJE „DISKREPANCIJA“ upućuje POZIV za prijavu na međunarodni studentski simpozij DRUŠTVO I TEHNOLOGIJA

Klub studenata sociologije „Diskrepancija“ s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizira znanstveni skup na temu „Društvo i tehnologija“ koji će se održati 11., 12. i 13. studenog 2011. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

Teme (uz mogućnost proširenja): društvene mreže, umreženo društvo i proces informatizacije, društveni aktivizam i tehnologija, bolonjski proces i budućnost obrazovanja (e-obrazovanje), tehnologija i ekologija, održivi razvoj, biotehnologija, religija i tehnologija, informacijsko društvo i nove ICT tehnologije, ekonomski aspekti tehnologije, kulturne odrednice tehnologije, kibernetika, medijska komunikacija (elektronički mediji i digitalizacija), rodni identiteti i tehnologija.

Sudjelovanje na simpoziju prijavljuje se ispunjavanjem obrasca za prijavu koji se nalazi ovdje. Rok za slanje prijave i sažetka (do 250 riječi) je 1. rujna. Ukoliko sažetak bude prihvaćen, rok za predaju teksta spremnog za izlaganje je 1. listopada. Sažeci i radovi se šalju na hrvatskom jeziku na adresu: [email protected]. Službeni jezik simpozija je hrvatski, iznimno uz mogućnost izlaganja na engleskom.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 17:37   #2
Quote:
Drage kolegice i kolege,


pozivamo vas na treće po redu predavanje o seksualnosti i rodu u
organizaciji Kluba studenata sociologije Diskrepancija na temu
"Transseksualnost: život u krivom tijelu?"


Gošća predavačica je znanstvena novakinja Tanja Jurin s Odsjeka za
psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Predavanje će se održati u
konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta (2.kat) u utorak,
17. svibnja s početkom u 18.30 sati.



Raspored ostalih predavanja do kraja semestra nalazi se na adresi
www.diskrepancija.org.


Eto, ja idem na ovo sutra pa prenosim Ne znam uklapa li se točno u namjenu ove teme, ali čini mi se relativno zanimljivim i korisnim
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 23:58   #3
Nije baš u Hrvatskoj ali nije ni predaleko. Danas sam razgovarala s Mijom Lončarićem pa mi je rekao da ga sljedeći tjedan nema u Zagrebu jer drži predavanje na kongresu u Sarajevu (Prvi bosanskohercegovaĉki slavistiĉki kongres). Teme mi zvuče zanimljivo.
http://www.russian.slavica.org/down/Sarajevo2011.pdf
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 03:03   #4
Kasnim, ali svejedno: predavanja na Subversive film festivalu

http://www.subversivefilmfestival.co...tegorija_id=21
keaton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.