Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2011., 14:32   #821
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Policija samo zaprima anonimnu prijavu i dostavlja je DO-u. A onda DO odlucuje da li ce se postupati i daje naloge Policiji.
Osnove sumnje su potrebne kada policija sastavlja Kaznenu prijavu.
OK, moja greška. U svakom slućaju ne skaću na svaku anonimku već netko treba ocijeniti osnovanost iste.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 15:28   #822
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
OK, moja greška. U svakom slućaju ne skaću na svaku anonimku već netko treba ocijeniti osnovanost iste.
Sto nas vraca na pocetak ovog topica
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 15:53   #823
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
OK, moja greška. U svakom slućaju ne skaću na svaku anonimku već netko treba ocijeniti osnovanost iste.
Dovoljno je da novine objave članak o tome da je bilo sumnjivih natječaja u nekom Projektu, i policija reagira provjerom.
I mislim da je to u redu.

Pa tako neka protresu i poslove Milanovićevog šogora sa Bandićem. Ako je sve čisto, ne mora vrištati ko Linić.

Tek da vam spomenem da istraga protiv Bandića u svezi nekoliko velikih ugovora traje već neko vrijeme, i uskoro se očekuje da špijunčina Karamarko podnesekaznene prijave Državnom odvjetništvu.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 16:18   #824
Doći će i provjera financijskog poslovanja HDZ-a na red. Na sveopće iznenađenje , hrvatske "nezavisne" institucije uhvatit će se u koštac s time tek poslije izbora.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:00   #825
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da novine objave članak o tome da je bilo sumnjivih natječaja u nekom Projektu, i policija reagira provjerom.
I mislim da je to u redu.
Daj mi reci, radiš li u policiji, ili si radio ili imaš nekog poznatog tko radi/radio je pa imaš info iz prve ruke što i kako policija radi ili samo nagađaš?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:28   #826
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Daj mi reci, radiš li u policiji, ili si radio ili imaš nekog poznatog tko radi/radio je pa imaš info iz prve ruke što i kako policija radi ili samo nagađaš?
Radim u kompaniji koja je dobila posao na jednom Projektu u državi.
Javili su nam se iz Policije i najavili se da će doći pogledati dokumentaciju o tom poslu. Pojasnili su i da je izišao članak u novinama da na tom projektu ima korupcije i da stoga sve pregledavaju.

Mi potražili i našli taj članak u kojem je pisalo vrlo malo o korupciji u određenoj državnoj instituciji vezanoj uz projekte koje provode.
Mi ljepo sve pripremili, došli kriminalisti, pogledali to, odnjeli kopije dokumenata sa sobom skupa sa dodatnim izvještajima koje smo za njih pripremili da se lakše snađu.

Nikada se više nisu javili a nama je bilo sve to jako simpatično jer smo posao dobili na natječaju i bili čisti ko suza.

Ne znam kako je to završilo u globalu jer smo mi bili samo djelić tog Projekta.

I zato mi blesavo i sumnjivo izgledaju ovi iz SDPa kada kriče ko ludi čim ih takne neka istraga. A mogli su to sve riješiti vrlo elegantno, naravno, preduvjet je da nisu krivi.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:09   #827
Kakvog jebenog smisla ima uspoređivati neku tvrtku (koja nije povezana s politikom) s istragama usmjerenima protiv političara (i članova njihovih obitelji)?

Očigledno je da se ovdje radi o pokušaju da se relativizira krivnja HDZ-a iznalaženjem bilo kakvih afera koje se mogu povezati s drugim strankama, o čemu je javno svjedočio i donedavno visokopozicionirani hadezeovac. To s tvrtkama u kojima rade forumaši doslovno nema nikakve veze.

A tek "suptilna"propaganda: "...preduvjet je da nisu krivi."
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:21   #828
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Kakvog jebenog smisla ima uspoređivati neku tvrtku (koja nije povezana s politikom) s istragama usmjerenima protiv političara (i članova njihovih obitelji)?

Očigledno je da se ovdje radi o pokušaju da se relativizira krivnja HDZ-a iznalaženjem bilo kakvih afera koje se mogu povezati s drugim strankama, o čemu je javno svjedočio i donedavno visokopozicionirani hadezeovac. To s tvrtkama u kojima rade forumaši doslovno nema nikakve veze.

A tek "suptilna"propaganda: "...preduvjet je da nisu krivi."
Tvoji uopćeni postovi ionako nemaju smisla, kao ni ovaj.
Glasač si SDPa i tako proživljavaš.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:38   #829
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
...I zato mi blesavo i sumnjivo izgledaju ovi iz SDPa kada kriče ko ludi čim ih takne neka istraga. A mogli su to sve riješiti vrlo elegantno, naravno, preduvjet je da nisu krivi.
Pa to je kod nas već pravilo; ako policija provjerava natječaje bilo kome a ne njima, to im je dužnost. Ako pak nekome iz kokošinjca, to je diskriminacija, politički pritisci, maltretiranja, dugačka je lista optužbi, odmah se Bruxellesu skuti potežu i žalbe na nepravde podnose.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:42   #830
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Tvoji uopćeni postovi ionako nemaju smisla, kao ni ovaj.
Ništa tu nije uopćeno. Broj visokopozicioniranih hadezeovaca koji su prodefilirali kroz Remetinac toliki je da je nevjerojatno da u zemlji postoji itko spreman i dalje glasati za takvu nakupinu lopova. Većini ljudi na spomen HDZ-a na pamet najprije padaju korupcija i lopovluk. Jasno je koliko je partija zabrinuta zbog takvog imidža. Pokušavaju ga popraviti na različite načine. Jedan od njih prodaja je muda pod bubrege ("Mi se, za razliku od drugih, beskompromisno obračunavamo s korupcijom u vlastitim redovima"; Kalmeta anyone? ). Druga glavna fronta napad je na glavnog konkurenta i, već duže vrijeme, najjaču stranku u državi. O odluci da se anonimnim prijavama pokuša oblatiti suparnika progovorio je bivši potpredsjednik Vlade i stranke. Njegove riječi o tome da je vrh policije o istragama izvještavao visokopozicionirane članove partije potvrdio je i bivši premijer i predsjednik stranke. Takva ozbiljna zloporaba represivnog aparata u svrhu političke borbe ovdje je tema. Priče o provjerama anonimnih prijava po tvrtkama u kojima rade pojedini forumaši s tim imaju jako malo veze.

Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Glasač si SDPa i tako proživljavaš.
Nitko ne može "vječno" računati na moj glas. Gotovo čitave devedesete glasao sam za HSLS, a sad ne bih niti pomislio ponovno im dati glas. Već sam poprilično razočaran i SDP-om (bezmudošću, nedostatkom vizije, kompromiserstvom, nekvalitetnim vodstvom) i vrlo je vjerojatno da poslije ovih izbora više neću glasati za njih (sad hoću jer je promjena nužna, Hrvatska je umorna od HDZ-a i njihovog načina upravljanja). Praktično sam siguran da će me teško razočarati sastav ministarske ekipe nakon izbora (ne želim opet među njima vidjeti stranačke vojnike bez profesionalnih biografija, a bojim se da ćemo upravo to dobiti). Da su esdepeovci napravili i stotninu sranja od hrpe koju su načinili hadezeovci, ne bi imali šanse dobiti moj glas. Za razliku od toga, nemali broj glasača HDZ-a sprema se opet zaokružiti brojku ispred tri magična slova ... toliko o (njihovoj i mojoj) (ne)kritičnosti, zaluđenosti i zatucanosti.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:44   #831
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Radim u kompaniji koja je dobila posao na jednom Projektu u državi.
Javili su nam se iz Policije i najavili se da će doći pogledati dokumentaciju o tom poslu. Pojasnili su i da je izišao članak u novinama da na tom projektu ima korupcije i da stoga sve pregledavaju.

Mi potražili i našli taj članak u kojem je pisalo vrlo malo o korupciji u određenoj državnoj instituciji vezanoj uz projekte koje provode.
Mi ljepo sve pripremili, došli kriminalisti, pogledali to, odnjeli kopije dokumenata sa sobom skupa sa dodatnim izvještajima koje smo za njih pripremili da se lakše snađu.

Nikada se više nisu javili a nama je bilo sve to jako simpatično jer smo posao dobili na natječaju i bili čisti ko suza.

Ne znam kako je to završilo u globalu jer smo mi bili samo djelić tog Projekta.
Policija ima saznanje ovog ili onog tipa o nekoj nezakonitoj radnji i nazove osumnjičenog, u ovom slućaju firmu da će doći u izvid...i tebi sve štima u toj prići?

Ne sumnjam da se dogodilo kako si isprićao ali meni to smrdi do neba. A kako se to inaće radi glede pokretanja cijele priće imaš par postova prije.

Quote:
I zato mi blesavo i sumnjivo izgledaju ovi iz SDPa kada kriče ko ludi čim ih takne neka istraga. A mogli su to sve riješiti vrlo elegantno, naravno, preduvjet je da nisu krivi.
Kojim strankama pripadaju Karamarko i Grbić?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:51   #832
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ništa tu nije uopćeno. Broj visokopozicioniranih hadezeovaca koji su prodefilirali kroz Remetinac toliki je da je nevjerojatno da u zemlji postoji itko spreman i dalje glasati za takvu nakupinu lopova. Većini ljudi na spomen HDZ-a na pamet najprije padaju korupcija i lopovluk. :
Ne glasam sigurno za HDZ i SDP jer su ista priča.
Za koga glasam još ću vidjeti.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:53   #833
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Policija ima saznanje ovog ili onog tipa o nekoj nezakonitoj radnji i nazove osumnjičenog, u ovom slućaju firmu da će doći u izvid...i tebi sve štima u toj prići?

Ne sumnjam da se dogodilo kako si isprićao ali meni to smrdi do neba. A kako se to inaće radi glede pokretanja cijele priće imaš par postova prije.



Kojim strankama pripadaju Karamarko i Grbić?
Da poznaješ reviziju znao bi da nemaš kuda pobjeći.

Nisu oni došli provjeriti moju cijelu kompaniju pa da je uhvate na prepad.

Došli su provjeriti točno određeno posao za koji ili imam uredne papire ili nemam.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:42   #834
Policija postupa po osnovanoj sumnji,a ne po novinskim natpisima...

Policija može istražiti validitornost nečega,ali to nije postupanje kao po anonimnoj prijavi...

Pojedinci ne shvaćaju osnove pojmove unutar policijskog rada (već viđeno na ovoj temi) i onda brkaju stvari...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:59   #835
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
...Kojim strankama pripadaju Karamarko i Grbić?

Koliko znam, nijednoj, tim više neke, koji ne poznaju pravo stanje, čudi silna vika na njih s lijeve strane. Što pak znači da oni svoj posao obavljaju profesionalno, jer sve ove povike i galama nisu niti jedan papirić iznjedrile koji bi ih mogao teretiti. Dok su čupali kleptomane pripadnike vladajuće stranke, bili su slavljeni ko' božanstva. Sad pak kad se netko zabavlja anonimkama i pili Linića i Milanovića, sad bi Karamarka i Grbića najradije u top stavili. Možda će prije biti zbog ovog http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ne/310791.html , http://dalje.com/hr-hrvatska/robert-...og-hypo/351250 itd. Odnosno, otprilike pola na ovom forumu se slaže da je daleko najveći i najvažniji razlog povike na njih mogućnost Karamarkova aktivnog političkog nastupa na slijedećim izborima.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:19   #836
http://www.24sata.hr/politika/sanade...oruzjem-233335

Zanimljivo.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.