Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 16:17   #1
Starinski recepti za lijepu kosu

...Upravo to što vam naslov kaže...
Ako znate koji i koristite ga-na sunce s njim
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 16:29   #2
Joj, imala sam ih hrpu, al nemrem nać file, mislim da sam ga izbrisala. :/ Budem posudila opet knjigu u kojoj ih je hrpa, pa napisala.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 00:52   #3
Za oštećenu kosu i jačanje vlasišta
Izmješajte žumanjak s pola žličice ruma i 2 žlice maslinovog ulja. Utrljajte u kosu i ostavite masku da djeluje 15 min.

Pakung za oštećenu kosu
Izmješajte sok od 1 limuna s 1 žličicom meda, 2 žumanjka i 1 bjelanjkom. Dobivenu masu umasirajte u kosu i vlasište i ostavite da djeluje 10 min. Ako je kosa izrazito suha, pakungu možete dodati žličicu ulja pšeničnih klica.

Vitaminska kura
Žlica soka od naranče, limuna i grejpa te punomasnog mlijeka izmješa se s pola izmiksane banane. Dobivena smjesa se rasporedi po opranoj kosi i ostavite da djeluje 20 min., te nakon toga kosu dobro isperite.

Eterična ulja za kosu
Da bi ojačali vlasište i povratili kosi sjaj, koristite eterična ulja. Dodate li u šampon koji koristite nekoliko kapi eteričnog ulja lavande ili jasmina, ojačat ćete korijen kose i smanjit njeno ispadanje. Svjetloj kosi pak vratit ćete sjaj ako u šampon dodate nekoliko kapi eteričnog ulja ružmarina ili je isperete čajem od ružmarina.

Sutra šaljem ostatak.....
ines83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 10:41   #4
Može, hvala
Jesi li i sama isprobala neki od navedenih recepata?
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 11:31   #5
Ja u zadnje vrijeme držim pomiješano maslinovo ulje, limun i žumanjake..Stavim na suho pa držim čak po sat, sat i pol ispod kape. Nije loše, kosa je poslije meka, nekako svježije izgleda S obzirom da je dosta oštećena uslijed silnog farbanja plavuša:
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 11:43   #6
Koliko čega staviš?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:06   #7
Pa onak poprilično, pošto imam (pre)gustu kosu pa treba više toga da se prožme sveposvud.

Recimo neka normalna količina bi bila oko 2 žlice soka od limuna, 5 žlica maslinova i 1 žumanjak (a ja podebljam količinu ulja). No može i manje ako hoćeš stavit samo na vrhove. Miris podjeća na kolač, biskvit
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:30   #8
stavljala sam/stavljam na kosu jaja, med, paradajz, banane, majonezu, mlijeko..ispirala sa koprivom, pivom, octom, crnom kavom, zelenim čajem..
ponovila bi većinu..ali naučila sam da sa jajima ne idem na sunce (zaista, stvori se kajgana na glavi)
med je super za kosu, krasno je glatka i sjajna nakon njega, kao i paradajz, samo što mi je on malo "skinuo" boju..
ocat je isto odličan za sjaj a piva za lokne i valovitost, svaki put kad se zaželim valovitije kose i loknica, posegnem za pivom..kopriva je isto za 10, dok zeleni čaj, kava i mlijeko nisu ostavili neki utisak..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:47   #9
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Pa onak poprilično, pošto imam (pre)gustu kosu pa treba više toga da se prožme sveposvud.

Recimo neka normalna količina bi bila oko 2 žlice soka od limuna, 5 žlica maslinova i 1 žumanjak (a ja podebljam količinu ulja). No može i manje ako hoćeš stavit samo na vrhove. Miris podjeća na kolač, biskvit
Ok, probat ću, i poslije toga šamponiranje i regenerator???
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:27   #10
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
stavljala sam/stavljam na kosu jaja, med, paradajz, banane, majonezu, mlijeko..ispirala sa koprivom, pivom, octom, crnom kavom, zelenim čajem..
ponovila bi većinu..ali naučila sam da sa jajima ne idem na sunce (zaista, stvori se kajgana na glavi)
med je super za kosu, krasno je glatka i sjajna nakon njega, kao i paradajz, samo što mi je on malo "skinuo" boju..
ocat je isto odličan za sjaj a piva za lokne i valovitost, svaki put kad se zaželim valovitije kose i loknica, posegnem za pivom..kopriva je isto za 10, dok zeleni čaj, kava i mlijeko nisu ostavili neki utisak..
E ovo se zove primjer iz prakse! Thanks!

Ja sam do sada probala mješavinu maslinovog ulja, jaja, meda, limuna i jogurta i dosta sam zadovoljna. Kosa se od takvog pakunga lako ispere i mekana je.

Probati ću ovo s pivom.... jel se to ispire ili ne?.... i jel ti smdri kosa po pivi?
Cordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:56   #11
Quote:
Cordy kaže: Pogledaj post
Probati ću ovo s pivom.... jel se to ispire ili ne?.... i jel ti smdri kosa po pivi?
nemaš straha od smrada, izvjetri se to vrlo brzo
piva dođe k'o lak ili pjena pa ako želiš jače, čvršće loknice: ja znam izliti pivu u neku posudu, namočiti prste i onda prstima gnječiti kosu. bez ispiranja.
za jake kovrče je odlično uz pivu staviti i one "crviće", super primi..
piva ima učinak na kosu kao more..ako nemaš turbo ravnu kosu, pasati će ti jako..samo moj savjet, ne prečesto, da ti ne isuši kosu.

kad se zaželim valovitosti ali blaže, onda razrijedim pivu..u lonac stavim pivu+vodu, da je vode malo više od pive, omjer cca 60:40..
stavim taj lonac u kadu a kosu uronim u njega..to mi je zadnje ispiranje..sa time završavam pranje kose.
kad je kosa već suhija, napravim punđu i nakon par sati nošenja dobije se lijepa valovitost.

edit: ovo su "crvići"..ne znam koji je naziv za ovo, ja ih zovem crvići
http://www.google.hr/imgres?q=kovr%C...:0&tx=85&ty=53

Zadnje uređivanje TheProvense : 08.08.2011. at 14:01.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 15:30   #12
papilote

dakle, kupit pivo i probat
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:27   #13
ja stavljam zumance i rum posle pranja kose
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:46   #14
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
papilote
dakle, kupit pivo i probat
da, papilote se to čudo zove, hvala

TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:56   #15
Quote:
Ana_2507 kaže: Pogledaj post
Ok, probat ću, i poslije toga šamponiranje i regenerator???
Jes
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 03:29   #16
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Ja u zadnje vrijeme držim pomiješano maslinovo ulje, limun i žumanjake..Stavim na suho pa držim čak po sat, sat i pol ispod kape. Nije loše, kosa je poslije meka, nekako svježije izgleda S obzirom da je dosta oštećena uslijed silnog farbanja plavuša:
Ja sam isto ovako stavljala,ali sam primjetila da mi je kosa sjajnija otkada sam počela stavljati cijela jaja,znači i bjelanjak.
Bude dugo blistava
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:42   #17
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
stavljala sam/stavljam na kosu jaja, med, paradajz, banane, majonezu, mlijeko..ispirala sa koprivom, pivom, octom, crnom kavom, zelenim čajem..
ponovila bi većinu..ali naučila sam da sa jajima ne idem na sunce (zaista, stvori se kajgana na glavi)
med je super za kosu, krasno je glatka i sjajna nakon njega, kao i paradajz, samo što mi je on malo "skinuo" boju..
ocat je isto odličan za sjaj a piva za lokne i valovitost, svaki put kad se zaželim valovitije kose i loknica, posegnem za pivom..kopriva je isto za 10, dok zeleni čaj, kava i mlijeko nisu ostavili neki utisak..
Kak to postigneš s pivom?
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:48   #18
sorry, nis vidla da je već postano
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 11:01   #19
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Kak to postigneš s pivom?
napisala gore
piva se nekad koristila za volumen, efekt bujnije kose i učvšćivanje kovrča, lokni, valovitosti..
edit: sve 5 kanarinka
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 16:14   #20
Da, probala sam je malo sad ''progužvat'' s pivom. Vidjet ću kako će biti...Zanimljivo...
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.