Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2011., 18:58   #1
Masturbacija i duhovnost

Jedno s drugim baš i nejde ne? na sam spomen 'duhovne' osobe se nikak ne veže i pojam masturbacija...sex je druga stvar,kad si s partnerom kojeg voliš
no kak se rješit te po mnogima loše navike,posebno kad u isto vrijeme i prakticiraš 'rad na duhovnosti'?
npr. teško mi se koncentrirat tokom meditacijea i općenito kod drugih stvari...da ne govorim kolko se slabo osjećam kad tu groznu naviku prakticiram npr.svaki drugi dan
uglavnom teško zamislit osobu s visoko razvijenom sviješću da prakticira to,zar ne?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 19:36   #2
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
uglavnom teško zamislit osobu s visoko razvijenom sviješću da prakticira to,zar ne?
Probaš duže vremena bez, probaš duže vremena sa, i uvidiš sam postoji li bitna razlika u vezi sa sviješću; kao i to što se sve na psihozifičkom planu ovakve situacije proizvodi u tebi... Vjerojatno ti nisu dobre nagle promjene, zato ovo "duže" shvati uvjetno rečeno - na način da ne činiš sebi štetu.

Uživaj
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 21:04   #3
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Jedno s drugim baš i nejde ne? na sam spomen 'duhovne' osobe se nikak ne veže i pojam masturbacija...sex je druga stvar,kad si s partnerom kojeg voliš
no kak se rješit te po mnogima loše navike,posebno kad u isto vrijeme i prakticiraš 'rad na duhovnosti'?
npr. teško mi se koncentrirat tokom meditacijea i općenito kod drugih stvari...da ne govorim kolko se slabo osjećam kad tu groznu naviku prakticiram npr.svaki drugi dan
uglavnom teško zamislit osobu s visoko razvijenom sviješću da prakticira to,zar ne?
Na duhovnom putu nema prisile i odricanja koja te strovaljuju u depresivna stanja. Duhovni put moze zapoceti kada se tijelo povinuje duhu, ali ne pod prisilom, vec pod utjecajem spoznaje.

Procitaj si, ako vec nisi, "Sidarthu", Hermana Hesse-a ! U trenutku kada je za svoju okolinu vec bio prosvjetljen, jer je toliko odskakao od drugih, Sidartha je iz jednog banalnog, naoko nevidljivog razloga, odustao od meditacije i krenuo u grad da se oda godinama raskalasenog zivota. I, tek posto je "nahranio" tijelo, vratio se na put koji je prekinuo.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 22:18   #4
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
npr. teško mi se koncentrirat tokom meditacijea i općenito kod drugih stvari...da ne govorim kolko se slabo osjećam kad tu groznu naviku prakticiram npr.svaki drugi dan
To je premalo trebaš najmanje svaki dan .
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 22:29   #5
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Jedno s drugim baš i nejde ne? na sam spomen 'duhovne' osobe se nikak ne veže i pojam masturbacija...sex je druga stvar,kad si s partnerom kojeg voliš
no kak se rješit te po mnogima loše navike,posebno kad u isto vrijeme i prakticiraš 'rad na duhovnosti'?
npr. teško mi se koncentrirat tokom meditacijea i općenito kod drugih stvari...da ne govorim kolko se slabo osjećam kad tu groznu naviku prakticiram npr.svaki drugi dan
uglavnom teško zamislit osobu s visoko razvijenom sviješću da prakticira to,zar ne?
Ako se gleda sa stanovišta grijeha, onda ti je sasvim svejedno. Jer sex prije braka je zabranjen, a ti nisi rekao da si u braku, nego da si s osobom koju voliš
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 22:52   #6
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ako se gleda sa stanovišta grijeha, onda ti je sasvim svejedno. Jer sex prije braka je zabranjen, a ti nisi rekao da si u braku, nego da si s osobom koju voliš
Jedan ritual čini razliku, jedan ritual.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 09:49   #7
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Jedno s drugim baš i nejde ne? na sam spomen 'duhovne' osobe se nikak ne veže i pojam masturbacija...sex je druga stvar,kad si s partnerom kojeg voliš
no kak se rješit te po mnogima loše navike,posebno kad u isto vrijeme i prakticiraš 'rad na duhovnosti'?
npr. teško mi se koncentrirat tokom meditacijea i općenito kod drugih stvari...da ne govorim kolko se slabo osjećam kad tu groznu naviku prakticiram npr.svaki drugi dan
uglavnom teško zamislit osobu s visoko razvijenom sviješću da prakticira to,zar ne?
Prije svega vidi što možeš napraviti da razriješiš taj osjećaj krivnje. Kada se oslobodiš toga vjerojatno više neće biti niti pitanja koje si ovdje postavio

Ne vjeruj svemu što pročitaš ili ti kažu. Testiraj i provjeravaj sve što možeš!
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 12:11   #8
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Na duhovnom putu nema prisile i odricanja koja te strovaljuju u depresivna stanja. Duhovni put moze zapoceti kada se tijelo povinuje duhu, ali ne pod prisilom, vec pod utjecajem spoznaje.

Procitaj si, ako vec nisi, "Sidarthu", Hermana Hesse-a ! U trenutku kada je za svoju okolinu vec bio prosvjetljen, jer je toliko odskakao od drugih, Sidartha je iz jednog banalnog, naoko nevidljivog razloga, odustao od meditacije i krenuo u grad da se oda godinama raskalasenog zivota. I, tek posto je "nahranio" tijelo, vratio se na put koji je prekinuo.

Hesse nije ništa pisao o tome kakav je bio život splavara Sidarthe.
Da li je on imamo kakvih seksualnih potreba. Ili je umjesto seksa uživao veslajući?
Da li je koji put svoj lingham "bacio" u nesvjest, pošto je pobjegao od svojih milosnica (finih prostitutki , poput gejši). A one su mu se zgadile.
Ili je išao koji put u javnu kuću da bi upražnjavao trostruku sakramentalnu koplulaciju, bez nekih obaveza.
Da bi se podsjetio kako se tantrom može približiti Bogu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 19:53   #9
[QUOTE]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Hesse nije ništa pisao o tome kakav je bio život splavara Sidarthe.
Ne Krena, Sidartha i nije bio splavar.

Quote:
Da li je on imamo kakvih seksualnih potreba. Ili je umjesto seksa uživao veslajući?
Bio je covjek kao i mi sto smo, ali je u prevelikoj zelji za odvajanjem od svijeta materije (prolaznog) to jednim zamahom sablje htio odsjeci. "Bljesak vremena" donio mu je spoznaju da se od tjelesnog ne odvajamo ni silom ni bilo kakvim sjecivom, vec otpustanjem. Poput covjeka koji je utolivsi i posljednju strast prema hrani na stolu, taj isti stol nahranjen napusta.

[QUOTE]Da li je koji put svoj lingham "bacio" u nesvjest, pošto je pobjegao od svojih milosnica (finih prostitutki , poput gejši). A one su mu se zgadile.

Covjek koji je utolio svoju glad ne napusta stol zato sto mu se jelo zgadilo, vec zato sto je sit. A prosvjetljen covjek pak, tjelesno (materijalno) ne napusta zbog toga sto mu se zgadilo, vec zato sto je to prevladao. Poput djeteta koje prerastanjem napusta, i svoje najdraze, igracke.

Quote:
Ili je išao koji put u javnu kuću da bi upražnjavao trostruku sakramentalnu koplulaciju, bez nekih obaveza.
Da bi se podsjetio kako se tantrom može približiti Bogu.
Ni jedno ni drugo, Krena! Na putu prosvjetljenja, jedan od prvih koraka nosi naziv: " Ne lazi samome sebi!"

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 21:33   #10
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
no kak se rješit te po mnogima loše navike,posebno kad u isto vrijeme i prakticiraš 'rad na duhovnosti'?
Zašto bi to bila navika? Ne razumijem vezu između masturbacije i navike, a tek ne razumijem vezu između duhovnosti i masturbiranja
Uglavnom, pavaogc ti je dobro rekao:
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Probaš duže vremena bez, probaš duže vremena sa, i uvidiš sam postoji li bitna razlika u vezi sa sviješću
Iskreno smeta me tvoj stav prema masturbaciji kao prema nečemu izrazito negativnom tj. da te ona ultimativno(bar prema tvojim riječima) sprječava u prakticiranju "rada na duhovnosti"( ). Iskreno, mislim da ima puno gorih i naizgled bezazlenijih stvari, a o kojima uopće ne govorimo... Što ostali forumaši misle o tom?
__________________
Google is your friend!
shkafishkafnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 22:45   #11
masturbacija?!

Sjajna tema!!!

I mene to baš jako zanima odnosno...

Duga veza...ljubav...općenito tijelo - trenutno potrebno...čest osjećaj - zašto to radimo? iako, da...lijepo je ležati uz osobu koju obožavaš...

jel istina da je masturbacija NUŽNA?!

Što rade svećenici?!

Jel se to MORA? Bole jajca...kako to izbjeći?! Tako je jadno i glupo i nepotrebno i...
kako samo spavati sa osobom koju voliš kada oboje želite, i ne biti rob tih ... ne nagona, potrebe (?)...zar je zdravo držati to u sebi?! a napuni se opet za čas...svaki dan se must?!
glupo je i da ti cura to radi ovak bezveze, uoće da smo nekak "osuđeni na to"...jel me netko shvaća?

ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 22:53   #12
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
jel istina da je masturbacija NUŽNA?!
Vjerujem da je i da je to sasvim prirodna stvar... Ako je otkrijemo instinktivno sami od sebe, bez da nas itko uči tome, onda je to najprirodniji mogući čin, prije stupanja u seksualni život, gdje se logično smanjuje potreba za masturbacijom...

Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
Što rade svećenici?!
Isto što i svi ostali... masturbiraju... Iako vjerujem da dosta njih ima seksualne odnose.
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 23:14   #13
[QUOTE=Deus;35161670]
Quote:

Ne Krena, Sidartha i nije bio splavar.
Hessin Sidarta je bio splavar na kraju knjige. Ako me sjećanje služi.

Quote:
Bio je covjek kao i mi sto smo, ali je u prevelikoj zelji za odvajanjem od svijeta materije (prolaznog) to jednim zamahom sablje htio odsjeci. "Bljesak vremena" donio mu je spoznaju da se od tjelesnog ne odvajamo ni silom ni bilo kakvim sjecivom, vec otpustanjem. Poput covjeka koji je utolivsi i posljednju strast prema hrani na stolu, taj isti stol nahranjen napusta.

Da li je koji put svoj lingham "bacio" u nesvjest, pošto je pobjegao od svojih milosnica (finih prostitutki , poput gejši). A one su mu se zgadile.

Covjek koji je utolio svoju glad ne napusta stol zato sto mu se jelo zgadilo, vec zato sto je sit. A prosvjetljen covjek pak, tjelesno (materijalno) ne napusta zbog toga sto mu se zgadilo, vec zato sto je to prevladao. Poput djeteta koje prerastanjem napusta, i svoje najdraze, igracke.

Ni jedno ni drugo, Krena! Na putu prosvjetljenja, jedan od prvih koraka nosi naziv: " Ne lazi samome sebi!"

Zen-budisti vole reći, pogotovo oni prosvjetljeni: Kada sam umoran jedem, kada sam žedan pijem, kada sam umoran spavam.
Ali što je s seksom? Da li je seks odvojen od jedenja , pijenja , spavanja.
Nisam ništa o tome čitao u svim tim pustim zen-pričama.
Tamo su svi ti Tao-mudraci poput straca od 83 godine. Ne misle na seks, nego na duh. Dok još nisu počeli seniliti
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 01:59   #14
[QUOTE][QUOTE=krena;35164536]
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Hessin Sidarta je bio splavar na kraju knjige. Ako me sjećanje služi.
Ma, ne opterecuj se time! Potpuno je nebitno, je li glasonosa otisao pjesice, biciklom ili na splavi. Bitno je da je poruka primljena i prenesena.


Quote:
Zen-budisti vole reći, pogotovo oni prosvjetljeni: Kada sam umoran jedem, kada sam žedan pijem, kada sam umoran spavam.
Ali što je s seksom? Da li je seks odvojen od jedenja , pijenja , spavanja.
Nisam ništa o tome čitao u svim tim pustim zen-pričama.
Tamo su svi ti Tao-mudraci poput straca od 83 godine. Ne misle na seks, nego na duh. Dok još nisu počeli seniliti
Ma naravno, duhovni je put zapravo potreban, jer kod sviju je nas poremecena ravnoteza izmedju materije (tijela) i duha. Poremecaj ide dotle da je kod nekih etablirani imperijalisticki lobi, svojim propovjedima, doveo do gotovo potpunog zagusenja. Da ne povjerujes, sto covjek covjeku cini!

Iako je srozan u ocima mnogih, ipak cu kroz kratku anegdotu citirati pokojnog, Sai Babu...

Jednom je zgodom majka djecaka, koja je htjela da njeno dijete od malih nogu krene "pravim putem", navodno dosla k Sai Babi i vapila za pomoci, jer njen sin ne moze bez mesa.

- Sto mi je ciniti? Kako da to prevladamo? ponizno je zapitkivala zena.

- Pa jednostavno! Rece Sai Baba. Neka nastavi jesti meso!

A propo tvojeg komentara, kakav je to duhovnjak koji svoju duhovnost gradi na ritualima? Jer, kad krenemo duhovnim putem, cijeli nas zivot postaje ritualom.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 06:05   #15
joj problema....masturbiraj i gotovo ..kaj se opterećuješ...onda se nemoj ni počešat kad te svrbi nego trpi....bezveze
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 07:13   #16
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Procitaj si, ako vec nisi, "Sidarthu", Hermana Hesse-a ! U trenutku kada je za svoju okolinu vec bio prosvjetljen, jer je toliko odskakao od drugih, Sidartha je iz jednog banalnog, naoko nevidljivog razloga, odustao od meditacije i krenuo u grad da se oda godinama raskalasenog zivota. I, tek posto je "nahranio" tijelo, vratio se na put koji je prekinuo.

Odeš u Kauflanda i kupiš sebi jedan onaj veći štramac na napuhivanje, koji je za dvije osobe, može se na tome spavati, a može i plutati po rijeci, jezeru ili moru. Ali, iako nije skup nude se posebna pumpa za njega, a ti ne kupiš pumpu nego sam odeš kući i probaš ga napuhati vlastitim dahom. Uštedio si nekoliko piva time, jer su simptomi poremećaja ritma disanja poput pijanstva. Tako i poremećaji u vidu kretanja i mirovanja tijela mogu donijeti istu stvar...

A viđenje "hranjenja tijela bez duše" ovdje mi se čini (barem za moderne pojmove) kao spetljati se s nekima koji su pod utjecajima pijanstava svake vrste razmijenili na desetke i stotine seksualih iskustava, ili i ako nisu pijanstva bila tijela tada su odnosi "duše" još takvi da nisu daleko od plitkosti laži... Biti s nekim tavkim duže, znači otkrivati da o seksualnosti pojma nema, i nerijetko se radi o osobama koje ne znaju dobro ni sami sebe zadovoljiti; stoga će to valjda od partnera očekivati... Kao i popuniti praznine u očekivanjima od života poput onih da se blista nekom "fatalnom" ljepotom, kao vid osjećaja moći i samopouzdanja koje naveliko nedostaje... Upravo zbog nedostatka istraživanja samoga sebe.

Ovaj što iz krajnosti meditacija skače u krajnosti predavanja svoga tijela ma kojim ili kakvim ekstremnim iskustvima; je kao da si se hranio isključivo mađarskim pikantnim kobasicama pa ideš nekome pričati o kiselom, slatkom, gorkom, pa čak i ljutom.

Moj odgovor nije bio takav da je masturbaciju označio kao negativno, već s obzirom da je razne religiozne i duhovne škole kao takvu a priori postavljuju preporučio postavljaču pitanja da proba nešto naučiti iz obe krajnosti, i da to učini postepeno; bez ulaska u krajnosti u krajnost...

Što se tiče nekog napretka svijesti, usklađivanja vlastitih energija s onima u sebi i oko sebe, istraživanja vlastitog tijela kao sastavnog dijela traženja i ma čega sve je važno, a najvažnije postaje ono što se odbaci... Bio post od hrane, bio od društva, kako god; svako razbijanje navika može pomoći da se uoči neki odnos s njima u vlastitoj svijesti.

Masturbaciju kao negativnu ne bi označio, a i ako neće čovjek biti sam svoj majstor ili mu netko u tome dati ruke, noge, glave, kose i čega hoćeš - naći će sam određene sadržaje van sebe tijekom noći...

Ono što bi se moglo uočiti još od toga, jest veza između blizine mentalnih i fizičkih podražaja te mogućnosti kontrole; pa zatim i snage, želje... Odnosno oscilacija sadržaja svih vrsta kroz psihomentalni "ples" života u suptilnim i manje suptilinim energijama organa vlastitog tijela pokraj misli o onome što je dobro ili loše za nas i onoga ili one s kojima čemo u bilo što pri čemu bi to sve skupa htjeli zvati "ja"....

Uništitavati u sebi ono što nam donosi zadovoljstvo; je obrnuti put od onoga prirodnog u kojemu čovjek kada mu se spava - spava, a kada mu se jede jede. Taj put većina nije probala jer žive porobljeni satovima i ovisnim odnosima o koječemu. Tako i to masturbiranje usred ovisnosti o ma kakvim religioznim idejama, poslovima, "dužnostima" i ino, s ovakvim ili onakvim ljudima, idejama, hranom - u ovom ili onom psihičkom ozračju, samo po sebi, malo toga može reći. Ako će netko više puta probati u raznim situacijama ubaciti u igu nekakav sadržaj - ovu ili onu vrstu meditacije, "posta" od ekstrema bilo koje od sadržaja neke od čakri; tada može uvidjeti što to donosi u igri s ostalim sadržajima, kojih je toliko koliko je svemir velik... Čovjek da bi bio hedonist prvo bi trebao biti umjetnikom života, i nije to stvar izbora, nego nemogućnosti i neznanja o svim njegovim sadržajima koje bitno utječu na stupanj našeg (ne)zadovoljstva čime.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 07:22   #17
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Procitaj si, ako vec nisi, "Sidarthu", Hermana Hesse-a ! U trenutku kada je za svoju okolinu vec bio prosvjetljen, jer je toliko odskakao od drugih, Sidartha je iz jednog banalnog, naoko nevidljivog razloga, odustao od meditacije i krenuo u grad da se oda godinama raskalasenog zivota. I, tek posto je "nahranio" tijelo, vratio se na put koji je prekinuo.

Odeš u Kauflanda i kupiš sebi jedan onaj veći štramac na napuhivanje, koji je za dvije osobe, može se na tome spavati, a može i plutati po rijeci, jezeru ili moru. Ali, iako nije skup nude se posebna pumpa za njega, a ti ne kupiš pumpu nego sam odeš kući i probaš ga napuhati vlastitim dahom. Uštedio si nekoliko piva time, jer su simptomi poremećaja ritma disanja poput pijanstva. Tako i poremećaji u vidu kretanja i mirovanja tijela mogu donijeti istu stvar...

A viđenje "hranjenja tijela bez duše" ovdje mi se čini (barem za moderne pojmove) kao spetljati se s nekima koji su pod utjecajima pijanstava svake vrste razmijenili na desetke i stotine seksualih iskustava, ili i ako nisu pijanstva bila tijela tada su odnosi "duše" još takvi da nisu daleko od plitkosti laži... Biti s nekim tavkim duže, znači otkrivati da o seksualnosti pojma nema, i nerijetko se radi o osobama koje ne znaju dobro ni sami sebe zadovoljiti; stoga će to valjda od partnera očekivati... Kao i popuniti praznine u očekivanjima od života poput onih da se blista nekom "fatalnom" ljepotom, kao vid osjećaja moći i samopouzdanja koje naveliko nedostaje... Upravo zbog nedostatka istraživanja samoga sebe.

Ovaj što iz krajnosti meditacija skače u krajnosti predavanja svoga tijela ma kojim ili kakvim ekstremnim iskustvima; je kao da si se hranio isključivo mađarskim pikantnim kobasicama pa ideš nekome pričati o kiselom, slatkom, gorkom, pa čak i ljutom.

Quote:
shkafishkafnjak kaže: Pogledaj post
Iskreno smeta me tvoj stav prema masturbaciji kao prema nečemu izrazito negativnom tj. da te ona ultimativno(bar prema tvojim riječima) sprječava u prakticiranju "rada na duhovnosti"( ).
Moj odgovor nije bio takav da je masturbaciju označio kao negativno, već s obzirom da je razne religiozne i duhovne škole kao takvu a priori postavljuju preporučio postavljaču pitanja da proba nešto naučiti iz obe krajnosti, i da to učini postepeno; bez ulaska u krajnosti u krajnost...

Što se tiče nekog napretka svijesti, usklađivanja vlastitih energija s onima u sebi i oko sebe, istraživanja vlastitog tijela kao sastavnog dijela traženja i ma čega sve je važno, a najvažnije postaje ono što se odbaci... Bio post od hrane, bio od društva, kako god; svako razbijanje navika može pomoći da se uoči neki odnos s njima u vlastitoj svijesti.

Masturbaciju kao negativnu ne bi označio, a i ako neće čovjek biti sam svoj majstor ili mu netko u tome dati ruke, noge, glave, kose i čega hoćeš - naći će sam određene sadržaje van sebe tijekom noći...

Ono što bi se moglo uočiti još od toga, jest veza između blizine mentalnih i fizičkih podražaja te mogućnosti kontrole; pa zatim i snage, želje... Odnosno oscilacija sadržaja svih vrsta kroz psihomentalni "ples" života u suptilnim i manje suptilinim energijama organa vlastitog tijela pokraj misli o onome što je dobro ili loše za nas i onoga ili one s kojima čemo u bilo što pri čemu bi to sve skupa htjeli zvati "ja"....

Uništitavati u sebi ono što nam donosi zadovoljstvo; je obrnuti put od onoga prirodnog u kojemu čovjek kada mu se spava - spava, a kada mu se jede jede. Taj put većina nije probala jer žive porobljeni satovima i ovisnim odnosima o koječemu. Tako i to masturbiranje usred ovisnosti o ma kakvim religioznim idejama, poslovima, "dužnostima" i ino, s ovakvim ili onakvim ljudima, idejama, hranom - u ovom ili onom psihičkom ozračju, samo po sebi, malo toga može reći. Ako će netko više puta probati u raznim situacijama ubaciti u igu nekakav sadržaj - ovu ili onu vrstu meditacije, "posta" od ekstrema bilo koje od sadržaja neke od čakri; tada može uvidjeti što to donosi u igri s ostalim sadržajima, kojih je toliko koliko je svemir velik... Čovjek da bi bio hedonist prvo bi trebao biti umjetnikom života, i nije to stvar izbora, nego nemogućnosti i neznanja o svim njegovim sadržajima koje bitno utječu na stupanj našeg (ne)zadovoljstva čime; a dotaći se isključivo krajnosti znači poznavati jedino površno. Iskustvo generira vrijeme; i stupnjevitost u pristupu i otvorenost prema širini sadržaja koje iskustvo čine. Strahovi kanaliziraju iskustva, a traumatiziranost tuđim mišljenjima i iskustvima koje se nameću ne prolazi preko noći; pogotovo kada u nekom iskustvu pristupamo prvo gledajući upravo na njegov naglašen eventualan negativan aspekt. Tako se događa uglavnom ono što se i očekuje...

Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
To je premalo trebaš najmanje svaki dan .
Kao da se radi o jedinici odnosa okretanja Zemlje oko svoje osi pred Suncem. Dok ne proba zaredom koliko može puta u tri dana bez spavanja i uzimanja hrane i vode, jedino će morati neki wc još biti blizu
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:34   #18
Quote:
=pavaogc;35166931]Odeš u Kauflanda i kupiš sebi jedan onaj veći štramac na napuhivanje, koji je za dvije osobe, može se na tome spavati, a može i plutati po rijeci, jezeru ili moru. Ali, iako nije skup nude se posebna pumpa za njega, a ti ne kupiš pumpu nego sam odeš kući i probaš ga napuhati vlastitim dahom. Uštedio si nekoliko piva time, jer su simptomi poremećaja ritma disanja poput pijanstva. Tako i poremećaji u vidu kretanja i mirovanja tijela mogu donijeti istu stvar...
Vidim da se ti sam na taj nacin prosvjetljujes!

Mozda bi trebao otvoriti temu o tome i zainteresirane poduciti!?


Quote:
A viđenje "hranjenja tijela bez duše" ovdje mi se čini (barem za moderne pojmove) kao spetljati se s nekima koji su pod utjecajima pijanstava svake vrste razmijenili na desetke i stotine seksualih iskustava, ili i ako nisu pijanstva bila tijela tada su odnosi "duše" još takvi da nisu daleko od plitkosti laži... Biti s nekim tavkim duže, znači otkrivati da o seksualnosti pojma nema, i nerijetko se radi o osobama koje ne znaju dobro ni sami sebe zadovoljiti; stoga će to valjda od partnera očekivati... Kao i popuniti praznine u očekivanjima od života poput onih da se blista nekom "fatalnom" ljepotom, kao vid osjećaja moći i samopouzdanja koje naveliko nedostaje... Upravo zbog nedostatka istraživanja samoga sebe.
Kao sto je to npr s nagonom gladi , tako se i sa spolnoscu radjamo. To su covjeku urodjene osobine i nitko nikome niti moze niti ima pravo reci da se bolje ili losije zna najesti, odnosno bolje ili losije spolno zadovoljiti...

Zakljucak bi dakle bio, da o spolnosti pojma nema onaj koji to pitanje povlaci, sa svrhom vrednovanja, kojem je krajnji cilj uzdizanje vlastite pozude.

Quote:
Ovaj što iz krajnosti meditacija skače u krajnosti predavanja svoga tijela ma kojim ili kakvim ekstremnim iskustvima; je kao da si se hranio isključivo mađarskim pikantnim kobasicama pa ideš nekome pričati o kiselom, slatkom, gorkom, pa čak i ljutom.
Pogresno si shvatio! Ako si zelio dati protuporedbu, onda je ona trebala glasiti ovako: "kao da si se hranio isključivo mađarskim pikantnim kobasicama pa si shvatio da te podmuklo progoni zelja za kiselim, slatkim, gorkim, pa čak i ljutim koje si potisnuo.[/QUOTE]

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 07:17   #19
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Vidim da se ti sam na taj nacin prosvjetljujes!:top
Ne, čuo sam od susjeda prekjučer dok je nas desetak skakalo i plivalo po obližnoj rijeci.


Nisam protiv meditacije bilo koje vrste, ni protiv apstinecije ili ubijanja od seksa ma kakvog, ni protiv uzimanja ili oduzimanja hrane, ni protiv vode, svjetla, pomrčine, samoće i bivanja u najluđem i najglasnijem društvu (kao metode pokušaja očuvanja kontemplacije usred izazova) etike ma koje, prepuštanja najbržem tijeku misli i smirivanja uma; krajnje egoističnih postupaka u smislu ostavljanja svega i mišljenja kako sebe uskladiti s kompletnim čovječanstvom u djelima - i čega god hoćeš; nego naglašavanja da je određena komponenta jedina ta koja dovodi do rezultata - već je to uočavanje veza između svih njih, što znači uviđanje sadržaja povezanima sa svim čakrama o kojima se priča...

Sve što se naglašava; je bezobzirnost prema specifičnom odnosu sa "svemirom" pojedinca u kojemu on već jest. Tako na promjene u vezi s eventualnim blagodatima o kojima Krena, ili Pavao, Isus ili ma tko ne vidim kao rezultat ustrajanja na jednoj-dvije komponente sadržaja "piramide vrijednosti"... Pored svega nije važna ni objektivna stvarnost, nego snaga bezbrojnih iluzija koje čovjek ima; kao vid specifičnih utjecaja na nečije energije... Ukratko; kada se naglašava samo 2-3 stvari to mi izgleda otprilike kao da se pauku produžuju samo 3 noge... Hvatanje svih sadržaja u svijest koje čine različite trenutke, a obred ovakav ili onakav koji služi razbijanju uobičajenih navika kao moguć način da se dođe do spoznaja o sebi - djelomično. S druge strane ako se živi po obredima, onda spoznaje o sebi i drugima čini izlazak iz obrazaca tih navika. Tako vidim one koji iz jedne religije uskoče u drugu, oduševljeno brane jednu, napadaju staru u pogledu ma čega - a onda zaborave i da treća i četvrta postoje; koje su bolje usmjerile pažnju i na neke druge manje otkrivene sadržaje života, kao i detalja na koji su način oni povezani...
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 14:37   #20
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Jedno s drugim baš i nejde ne? na sam spomen 'duhovne' osobe se nikak ne veže i pojam masturbacija...sex je druga stvar,kad si s partnerom kojeg voliš
no kak se rješit te po mnogima loše navike,posebno kad u isto vrijeme i prakticiraš 'rad na duhovnosti'?
npr. teško mi se koncentrirat tokom meditacijea i općenito kod drugih stvari...da ne govorim kolko se slabo osjećam kad tu groznu naviku prakticiram npr.svaki drugi dan
uglavnom teško zamislit osobu s visoko razvijenom sviješću da prakticira to,zar ne?
Kako nije povezano? Masturbacijom izbacuješ bijelog duha iz sebe ili čak otkineš komadić duše i izbaciš ga iz sebe, a ako izbacuješ na bližnje, to je samo izraz ljubavi, a ljubav je dio duhovnosti
__________________
šta će mi potpis?
SaintJimmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.