Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 20:52   #1
Thumbs up Lolcati traže pomoć

Sjećate se kako smo imali akciju skupljanja novca za malog Antu, kojem smo omogućili nabavu skupog SW za komunikaciju?

Naravno da se sjećate

Sjeća se i naša cosy, mama malog Ante, koja se još uvijek zahvaljuje na 8 000 kuna koje je na konto naše teme na SoNu i od ljudi koji dotad nisu imali pojma tko je ona dobila novac za SW. Ja sam bila hepi kao i ona jer smo nabrzaka napravili posao i po

Nakon što je aukcija prošla, dobila sam masu peemova u kojima je većina rekla da je aukcija odlična i tražila još. Ispostavilo se da prosječan SoNovac ima natprosječnu želju pomoći i daje daleko više novca nego je isprva pomislio da može. Ljudi žele darovati, očito, čeka se samo dobra prilika.

6 mjeseci kasnije sam našla one kojima treba pomoć, situacija je vrlo delikatna. Molim, pažnja

Djevojka treba pomoć. Naime, sa ulice je maknula oveću hrpu mačaka jer ih nema srca ostaviti da gladuju, bivaju mučena ili pogažena brojnim autima po ZG. U kući ima poveći broj gladnih usta koje uspijeva nahraniti, ali vjerujem da u nekim trenucima radije otkine od svojih usta da njima kupi mačju hranu.
Budala? Moguće .
Idealist? Sigurno.
Cat-person? Hell yeah

OK, što trebamo, dakle?

Traže se udomitelji za mačke i traži se novac za hranu.

Pare je skupiti lako. Ako se odlučite sudjelovati, uplatit ćete 10-20-* kuna na njen tekući, nećete ni osjetiti a gazdarici će biti lakše nahraniti ih. Neka nas 10 uplati 10 kuna - eto joj 100 kuna, a neka nas 20 uplati po 20 kuna - eto 400 kuna. Neće ju spasiti, ali će olakšati svakodnevnu nabavu hrane do trenutka kad se nađe osoba koja bi željela usvojiti mače sa "greškom". Hm, zašto sa greškom ?

Sad ide onaj problematični dio. Nećemo se lagati, to nisu fotošopirane savršene mačke sa ambalaže za Whiskas. Ove mačke su uzete sa ceste jer ih je netko odbacio. To znači da su u periodu između odbacivanja i dolaska kod djevojke prošle doslovno sve i svašta. Neke mačke imaju slomljen rep, neke nemaju oči, neke šepaju, neke se boje ljudskog kontakta. Na najmanju naznaku prilaska se skrivaju pod krevet u strahu da im netko opet ne bi naudio, iako u taj tren vjerojatno nosi hranu u plitici. Ništa čudno, strašno je ono što sam i sama vidjela da balavurdija i jebena razmažena gamad radi životinjicama lutalicama. Neke su mačke totalno nepristupačne ali to nije ništa za osobu koja ima volje i želje za radom sa životinjom - kao jedan cat-person drugima mogu reći - zvuči komplicirano, ali izazovno za one voljne uložiti truda. Ono što im je zajedničko je da svi traže posebnu skrb. Znači, ovo nisu display kittehs sa kojima ćete se hvaliti. Ovo su lolcati sa posebnim potrebama, koji traže zainteresiranog i pažljivog gospodara spremnog raditi sa njima, željnog da ih nauči ljubavi i toplini.

Inače, žensku ne poznajem osobno i nisam joj ništa o ovome dosad govorila, ali ako ste za pomoć, javite pa da opletemo . Ja ću ju žicati da poslika mačke i mačiće, u najboljoj nadi da će makar dio biti usvojen.




Također, molim crnu, crvenu i rozu ekipu da temu ostavi kod nas na SoNu. Osim što izrazito pripada ovdje, željela bih vidjeti nekakvu tradiciju u kojoj sa vremena na vrijeme ekipa malo protrese džepove i udijeli onima koji trebaju. Na Plavoj šapi, znam, postoje specijalizirani podforumi za mačke i pse, no eto, neka ovo ostane za SoNovce, one koji se takvima osjećaju i ekipu koja lurka a želi nekako pripomoći
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 31.08.2011., 21:04   #2
Ne vidim broj računa
Begemotica is offline  
Old 31.08.2011., 21:06   #3
Mene prvo zanima ima li uopće interesa, lako žensku nažicam za broj tekućeg
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 31.08.2011., 21:10   #4
Možda bi mogli, ako je cura iz ZG (što jest jest, tu nas je najveća koncentracija) kupit hrane lolcatove i dat joj. Iskreno, radije bi kupio viskasa za 50 kn, nego išao u banku uplatit 20.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Old 31.08.2011., 21:25   #5
Već sam otvorila netbanking, a kad ono ništa.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 31.08.2011., 21:35   #6
E, ljudi

Vow

5 čitanja i 3 ponude pražnjenja novčanika

Dobit ćete broj ujutro, kontaktirala sam ju. pobos, javim za konkretnu hranu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 31.08.2011., 21:36   #7
Hvale vrijedna akcija.

Sudionici slobodno mogu raspravljati, pitati i svašta nešto, samo nemojte previše chatati i spamati da ipak održimo interes, a da novopridošla ekipa ne pobjegne.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Old 31.08.2011., 21:38   #8
Joj prika, daj polako , najmanji bed je pomesti temu.

Čekam slike mačaka, bit će sutra. Ja bih uzela jedno mače al si mislim, kako bi ovaj moj crni demon podnio ikoga ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 31.08.2011., 21:39   #9
HAH ja bi već radi samog naslova donirao štogod a još ako budu slike mica
canex is offline  
Old 31.08.2011., 21:51   #10
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Joj prika, daj polako , najmanji bed je pomesti temu.

Čekam slike mačaka, bit će sutra. Ja bih uzela jedno mače al si mislim, kako bi ovaj moj crni demon podnio ikoga ?
U mojem dvorišču igramo po mojim pravilima.


Kad se ekipa sa SoN-a skupi i složi, svi lolcati će ovako izgledati:
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Old 31.08.2011., 21:56   #11
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
HAH ja bi već radi samog naslova donirao štogod a još ako budu slike mica :lu x:
Sutra , i ja se veselim. Po opisu zvuči tužno, no sigurna sam da ćemo se svi kolektivno rastopiti i naći dom makar kojoj od njih. Pawwwwwr kittehs

Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
U mojem dvorišču igramo po mojim pravilima.


Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Kad se ekipa sa SoN-a skupi i složi, svi lolcati će ovako izgledati
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 31.08.2011., 23:06   #12
Ja bih svakako udomila jednu macu, al sad ću biti đubre i reći da bih rado uzela neku još malu, da ju lakše socijaliziram...
Inače, veliko za akciju.
Uljepša mi dan/noć kad vidim ovako nešto
-Marija- is offline  
Old 01.09.2011., 21:31   #13
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Sutra , i ja se veselim. Po opisu zvuči tužno, no sigurna sam da ćemo se svi kolektivno rastopiti i naći dom makar kojoj od njih. Pawwwwwr kittehs

Mislim da će ipak biti daleko lakše donirat novce ili hranu nego udomit mice.

Samo udomljavanje živina je težak job i u živo, a kamoli preko neta. Kad samo bacim oko na KLJ i vidim borbe oko podobnosti vlasnika već mi ne pada na pamet preporučivati nekoga, a i sama sam u pomaganju u udomljavanjima imala neka glupa iskustva.

*ono kad se osjećaš odgovornim dok vraćaš lolkata jer je potencijalni udomitelj alergičan na mačku, što do tad nije bio i to nakon što je potrošio stotine kuna na zalječenje mačjih boljki

Ja ćem sudjelovat kad kapne koja pinka, što je, nažalost za kakovih tjedan dana
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Old 01.09.2011., 21:46   #14
Neka , probaćemo

Nek se nađe makar jedna osoba željna mačjeg društva i 30 osoba voljnih odreći se par kava, napravili smo kakav posao jer situacija ionako stagnira.

Optimizam FTW

Nego, jeste li spremni?



__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 01.09.2011., 21:51   #15
Pero je najmlađi u hordi lolcata



i definitivno je materijal za maženje . Možda ne odmah i smjesta ali pokazuje interes

Spol nije stopostotno ovaj navedeni jer ga se još uvijek pokušava pripitomiti do razine uzimanja u ruke. Star je oko 3 mjeseca i moj je favorit. Da nemam ovog kompliciranog demona ukući, evalab uzela Peru (mislim da bi ga ona raskupusala ko peder Playboy i razrokala o zid).

Mislim da je dobar izbor za one ziheraškije forumaše koji pucaju na odgoj malih lolcata. Ja bi ga uzela jer je prosto prelijep, nema mi dražeg od ovog kad se mačke zablenu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 01.09.2011., 21:59   #16
Lolcat grigio Miki je veteran



Nažalost, doživio je ono što ja nijednom lolcatu ne želim, citiram, "Trenutno se liječi jer je imao gadnu rupturu gnojnog apscesa uzrokovanog ozljedom.". Jebemumiša . Malo šepa, al na mladom brzo zarasta

Unatoč nesreći, vrlo je mazan i pitom a pokazuje i povjerljivost, što je velika predispozicija u odnosu na one plašljivije siročiće. Ima oko 2 godine, nekastriran je.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 01.09.2011., 22:03   #17
Ova ljepotica koja jednostavno zove da ju uhvatiš i izgrliš



se zove Kaputićka

Igrom slučaja je primijećeno da je možebitno skotna. Ne znamo jesu li hormoni u pitanju *rodzilla* ali odnedavno se dade dragati. Trenutna gazdarica je dugo radila sa njom i vide se rezultati.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 01.09.2011., 22:04   #18
Malik je lolcat sa karakterom



Prošo svašta, bio svuda, potrošio 7/9 mačjih života, nekastriran . Odnedavno došao k sebi i ponaša se kao normalna mačka! To znači da ne jebe živu silu, ne odaziva se kad ga zoveš, krade klopu kad okreneš leđa ali ti zato dođe iznebuha, uvalja se u krilo i prede kao chopper od 1600 ccm
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 01.09.2011., 22:11   #19
Intermission aka EPP

Dakle, osim para za klopu i činjenice da je netko od vas možda spreman udomiti mače sa ožiljkom, ne bi bilo loše doprinijeti na još kakav način. Ja sam našla jedan dućan u kojem možda mogu skarabudžiti i kakav popust a smišljam i veta koji bi sa popustom/pro bono odradio kastracije. Neovisno o meni, sve ideje su dobrodošle , ne libite se ponuditi pomoć jer teško da će biti odbijena.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 01.09.2011., 22:22   #20
Mefisto



je kastrirani basement kitteh

Starost cca 1 godina, kastriran. Nedavno je prošao pakao i primio je dozu trauma () ali pokazuje dobru volju
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.