Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 14:16   #1
Što frizeri podrazumijevaju pod vrhove?

Znam da smiješno zvuči, ali ja sam se počela više bojati frizera nego zubara. Imala sam kosu skoro do stražnjice. Otišla kod frizera u ponedjeljak da mi skrati vrhove jer pošto sam stepenasto šišana ne mogu sama. Samo ću reći da sam iz frizerskog izašla s kosom do ramena...možete zamisliti šok. frizura nije stepenasta već neka ofucana, bezveze...kosa koju sam puštala 8 godina, nestala je za 15 minuta.

Zanima me kako natjerati frizere da slušaju kad kažeš da si došla skratiti vrhove?
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:45   #2
Pa sve do korjena su vrhovi.

Šalim se, to rješavaš tako da prije nego ti on škarama išta odreže, ti na kosi pokažeš koliko točno želiš.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:49   #3
E baš tako, i ja uvijek kažem vrhove, sve oštećeno, i uvijek mi frizerka prvo pokaže koliko bi to bilo, pa ja kažem, može, ne može, više manje.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:58   #4
Mislim da je važno naći frizera kojem možeš vjerovati. Nekima možeš i stoput naglasiti, ali se zanesu, ili misle da imaju pravo napraviti kako oni misle da je bolje. Imala sam i ja posla s jednom takvom frizerkom, koja mi je umjesto 2 odrezala 10 cm...
Dobro je raspitati se unaprijed od nekoga ko je isprobao i tko je zadovoljan i tražiti dok ne nađeš. Nema druge.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:00   #5
Odlicna tema!
Mene isto frustrira kada dodjem kod frizera i kazem da hocu da mi skrati 2cm, znaci 2cm, ne 10cm!! I onda on/ona svojevoljno odreze koliko zeli. Dodje mi da ih zadavim. A i prstima im pokazem koliko zelim. Iduci put nosim ravnalo sa sobom jer ocito nemaju pojma koliko je 2cm...
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:04   #6
Ne prstima pokazivati. Kad ti uhvati kosu rukom i stavi škare, prije nego odreže zatraži da ti pokaže koliko će ti odrezati i ako ti se ne sviđa, ti reci duže ili kraće.

Ja trenutno idem kod mamine frizerke. Žena je zakon, koliko tražim toliko mi odreže.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:26   #7
ma sve to lijepo krene. pokaže meni frizer koliko će odrezati i to je zbilja malo, ali kasnije on krene poravnavati, a ja ne vidim što on radi i tako malo po malo... i ja ostanem bez 20 cm kose. šta dalje? sjesti i plakati... i savladavati želju da se ubije frizera
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:28   #8
Odbiti platiti. Po zakonu imaš pravo odbiti platiti, ako nisi zadovoljna uslugom.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:35   #9
za to se ne isplati ni plaćati. samo slaba je to utjeha kad ostaneš bez tolike kose, a frizura izgleda kao da imaš mačku na glavi

Ali baš se puno ljudi žali na to...stvarno mi nije jasno zašto je šišanje VRHOVA takav problem. pa to je ono osnovno
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:23   #10
Joj, od šoka iz prvog srednje ja sam isto godinama imala fobiju od šišanja vrhova. Imala sam kosu skoro do dna leđa i rekla da mi ošiša vrhove, ali ostavi dužinu. Bila sam mulica pa me valjda nije ni htjela slušati. Uglavnom, izašla sam van uplakana s kosom koju nisam mogla ni u rep zavezati.
Moja frizerka zna koliko volim i pazim svoju dugu kosu, pa tako i ona pazi koliko će me cviknut i svaki put mi tijekom šišanja više puta pokaže koliko bi trebalo pa ja odlučim može li mi ošišat toliko ili ne može.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 02:13   #11
Vrhovi su njima valjda sve do tjemena.
Prošlo šišanje prije par mjeseci je opet prošlo traumatično, doduše ošišala je samo par centimetara, ali je zato ubila boga u mojoj kosi onim jebenim škarama za stanjivanje, tako da mi je ostala onak, po slobodnoj procjeni, trećina od ukupnog zbroja kose.
Koja im je fora s tim ekstremnim čerupanjem?
Neće me ta skoro vidjet.
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 02:22   #12
jesam ja jedina koja nije imala problema s time???
ja sam objektivna ako treba srezati 7 cm ne očekujem da odreže 2.
isto tako nisam imala neugodnih iskustava da frizerka pretjera eto tek tako jer ne zna ili iz kojeg već razloga...
drunkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 02:23   #13
jesam ja jedina koja nije imala problema s time???
ja sam objektivna ako treba srezati 7 cm ne očekujem da odreže 2.
isto tako nisam imala neugodnih iskustava da frizerka pretjera eto tek tako jer ne zna ili iz kojeg već razloga...
drunkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:31   #14
Sretne li tebe da nisi imala takvih iskustva!

Ma ovdje je stvar da cure lijepo kažu - molim reži 2 cm. Frizer/ka nema pravo odrezati više kose od onoga što ti kažeš, ma da ti je i slama na glavi. A ne žele sve cure skratiti drastično kosu jer im se ofucala malo...

Tako sam ja jednoj lijepo objasnila: ja ZNAM da mi je kosa oštećena i da bi trebalo to odrezati, ali ja NE ŽELIM to skratiti odjednom. Ne smeta me kaj je takva i to će se ionako sa šišanjima maknuti. Ali ne, ona je odrezala 10 cm s moje glave, jer je mislila da to baš tako treba jer mi je kosa - po njezinim riječima - bila užaš. Nije me nikad više vidjela.
To je bila jedna frizerka kod koje nitko tko je bio nije bio zadovoljan - osim seoskih bakica. Valjda je znala samo jednu frizuru napravit, i to kratku... A ja sam joj se ispriječila na putu.

Imala sam i jednu koja nije odrezala 10, ali je to uvijek bilo sustavno više nego ono kaj sam molila. Mislim da ona nije baš voljela dugu kosu...

Jedino kaj ne razumijem, kad tako ošišaju više, jel to naprave namjerno ko ova moja jer smatraju da oni imaju pravo odlučivati za mene, ili se zanesu, ne primijete na vrijeme da malo po malo poravnavanja pa se previše skratilo ili doista ne znaju kako izgleda 1 centimetar. Pitam se kako je to sa stajališta frizera, pa ako ima ovdje koji, neka se oglasi.

U svakom slučaju, kad se to jednom desi, onda je već kasno. Možda mi ženske ne bi smjele biti male tukanice koje sjede i začuđeno gledaju kaj ova radi (a tako sam i ja...), nego se naučiti drečati i vikati: šta to radite s mene, nisam rekla da odrežete metar kose... Pa će im bogme bit neugodno kad im pred ostalim klijentima zapjevate po spisku...
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:39   #15
me ne stigne se ni vikati. kad oni počnu iza šišati kosu i pokažu da će ošišati cca 1 cm, a onda to bude još malo pa još malo...na kraju kad počnu šišati dio koji mi vidimo dok sjedimo na stolici već je kasno.

i stvarno ne kužim zašto vole one škare za stanjivanje. tako ofucaju kosu da je to strašno. meni ne samo da sad fali 20 cm kose nego mi zbog tih škara kosa (koja je inače jaaaaako gusta) izgleda tako tanko i ofucano... mislim da bi mi bolje izgledala sa 10 cm ispucanih vrhova
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:46   #16
nikada nemojte frizerki reci da odreze samo vrhove , jer svaka frizerka ima svoj uvid u to VRHOVI recimo meni je to pola do jedan cm... i tko god da mi je doso u ruke pitala sam ga u centimetrima ...nikakvi izraz tipa "vrhovi" ..
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:03   #17
mislim kako većina cura kaže i kako oni na početku pokažu koliko će odrezati, ali što će jadni kad se zanesu...
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:04   #18
imam isti problem,i zato uskoro kupujem škarice za kosu i sama počinjem šišat,pa će vrhovi biti vrhovi
__________________
u prolazu...
yabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:30   #19
Quote:
yabey kaže: Pogledaj post
imam isti problem,i zato uskoro kupujem škarice za kosu i sama počinjem šišat,pa će vrhovi biti vrhovi
ja već počela kad god bih rekla da mi samo skrate vrhove ostala bih bez pola kose. toliko dugo se već sama šišam da mislim da zaslužujem diplomu frizerske škole
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:36   #20
hehehe ja sam rekla od sada ako treba šišam si vrh po vrh sa škaricama za nokte, ali kod frizera... ne ne
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.