Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 12:52   #1
Kineske trgovine - NE!

Inače ne kupujem tamo, ali sam znala tu i tamo ušetati u pokoji kineski ducan. Ali poslije ovog slucaja, NEMA SANSE!

Neznam dali znate za slučaj što se dogodio tj. više njih u Osijeku prije 2-3 godine. I svi su mislili da su to priče koje okolo kruže i baš sam sad googlala.. i nemogu vjerovat koliko ljudi to negira, i ja kad sam cula za to mislla sam, da da.. price kruze kao i inace, samo sto svatko doda na to jos nesto pa se to jos bolje ljudi povjeruju u tu pricu..

ALI, u Zagrebu, tocnije Dubrava 2 kineska ducana su jedan do drugog.. Preko puta INE..

Poznanica moja, je isla sa muzem tako u grad, i zamolila ga da stane ispred ulaza sa autom samo kako bi usla u ducan probala majicu i kupila ju, jer joj se svidjela.. I tako usla ona u ducan, i on ju je cekao vani..U autu.. i proslo tako 5 minuta, 10, 15.. i on vidi nje nema, i on odluci otic unutra.. nikad se nezna mozda nema novaca, ili problemi mozda sa karticom da ne prima.. i ude on unutra.. 2 kineza ga pozdravili ljubazno, pitali dal mogu pomoc.. i on kaze da kao zena je sad usla unutra i trazim ju.. i oni nesto na kineskom.. i dodu kao ne nije nikakva zena usla.. Njemu je odmah bilo sumnjivo..jer je svojim ocima vidio kako mu zena ulazi u ducan.. I on je obisao cijeli ducan i poceo trazit zenu i nije je mogao naci niti u garderobi.. naravno poceo se derat na njih i izbezumio se.. i nazvao je svojeg prijatelja "specijalac" i policiju.. oni su dosli u roku 10-tak minuta.. Dosao je i pas tragac... i pas je poceo lajat i grebat po plocicama.. no nikakvog otvora nije bilo.. a kinezi su i dalje sutili.. no medutim.. pas je poceo lajati, i trcao prema garderobi i krenuo niz jedne stepenice.. inace ulaz u podrum.. dole su nasli zenu zavezanu, omamljenu i celavu.. a pored nje je bio nekakav pribor..

Naime radi se o trgovini organima.. I tko zna koliko je ljudi (pogotovo koji udu sami u tu trgovinu, a ovi nisu mogli znat da nju netko ceka) zavrsi u njihovoj "trgovini"!

Zao mi je sto ovo nije doslo do medija, to jest.. velika slucajnost da ne dolazi u medije i nakon Osijeka i sad Zagreb! Nitko da stane na kraj ovom!

Trgovina je bila zatvorena, sad neznam dali je jos uvijek! Ne izmisljam, proguglajte pa cete vidit! Meni to nije u interesu, da ja tu nesto izmisljam! Samo vam govorim da pazite kuda idete i s kim idete.. A sigurna sam da ovo nije i nece ostati jos jedan slucaj u Zagrebu!
tina0377 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:36   #2

Da, naravno, a onda je svizac zamotao čokoladu u omot ili kako je to već išlo.
Zanimljivo kako je sve to istinito i uvijek je ista priča, samo drugi grad:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=245599 Trst
http://www.mojnet.com/korisnik/slada...-organima/3742 Osijek

Ne znam kako bi netko mogao povjerovati u to.
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:46   #3
Čula istu priču par puta, samo što je uvijek drugi grad bio u pitanju.
Bit će da ljudi ne vole njihove trgovine, koje su gotovo na svakom uglu, pa izmišljaju.
wowowls is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 08:52   #4
Ja jos i vjerujem, no kako su isli obrijati jadnu zenu? Sta su joj htjeli uzeti mozak?
To mi je malo...
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:41   #5
bullshit.kad bude stvarno neko sranje sa trgovinom organa nece niko vjerovat bas zbog sirenja ovakvih gluposti.
daj sliku celave zene ili prestani trollat.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:51   #6
Trollanje? Pa ima pravo na mišljenje

Vrlo vjerojatno su te one urbane legende, al opet s druge strane..hm, ko zna
S Kinezima je ipak bolje biti na distanci

Ne kupujem kod njih, ak mi je do kineskog, uvijek rađe prek ebaya ili pravac Offertissima.

I nevezano, ako se npr ovo može događat, a trebalo im je samo 50ak godina da ih "skuže", ne bi me čudilo ništa s Kinezima
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:59   #7
Tak sam ja ostao bez kite!

Kupujem ja u Kineskom ducanu i osjetim nesto cudno i vidim kirurski pribor na podu ducana i malog kineza kako se skriva na polici taman u visini mojih prepona al se ne obazirem nego i dalje kopam po polici sa kineskim stapicima.
Kad dodjem doma i idem pisat i skuzim, PA NEMA MI KITE!!!!

I sada se neki kinez ponosno sepuri po pokrajini Szechuang sa mojih 25 cm.

I zato upozorenje svima, drzite cvrsto organe u rukama kada kupujete u kineskim ducanima...

Moze li mi samo autorica price reci zasto je zena u podrumu bila celava? Trgovina mozgom bas i nije razvijena iako bi nekima dobro doslo da si ugrade novi.

Ova urbana legenda je nastala kada su se lokalni trgovci prepali ekspanzije kineskih ducana koji su nodili istu robu koji su i oni imali po znatno nizim cijenama pa su ju plasirali u javnost. Ono na sto zaista treba pazit u kineskim ducanima su kvaliteta i zdravstvena ispravnost proizvoda ali u dansnje vrijeme na to treba paziti svugdje jer se sve vise podmecu muda pod bubrege.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže

Zadnje uređivanje Partfiš : 19.10.2011. at 12:04.
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:10   #8
Ako autorica tvrdi da joj je to bila poznanica, zašto ta osoba i njena obitelj nisu događaj razglasili po medijima, javno progovorili itd?

Mislim, da me netko otme s nakanom vađenja organa i uspijem se spasiti vjerojatno bi za to čula cijela zemlja i šire. Osim ako mi cijelu familiju i mene prije toga ne poubijaju.

Stoga tina0377, ako već tvrdiš da ne izmišljaš i da znaš tu ženu (a to ti sigurno vjerujemo ), javi se s objašnjenjima

Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ova urbana legenda je nastala kada su se lokalni trgovci prepali ekspanzije kineskih ducana koji su nodili istu robu koji su i oni imali po znatno nizim cijenama pa su ju plasirali u javnost.
Slažem se. Al ipak pripazi kad si u dućanu da ga možda ne zatvore, a ti još unutra
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 21:12   #9
Kao 1. budimo realni, kakve ja koristi imam od toga ako izmisljam?!
Samo sam napisala sta se dogodilo.. prije 10-tak dana, i to zato sam napisala jer sam imala potrebu to podijelit sa vama i naravno obratiti vam paznju da pazite s kim idete i di idete!

Slucaj nije bio bas prijavljen policiji, jer je i on sam policajac, i pretukao je tu dvojicu.. normalno da nece prijavljivat kad je sam prekrsio zakon!

Ma necu se uopce bavljat ovim ljudima sto u to ne vjeruju, vasa stvar!

Dosla sam sa namjerom, ponavljam samo kako bi vam rekla kakve se stvari dogadaju!

Da, sad cu ic evo odmah kod zene i rec.. e jel moze molim te slika za forumase, njima je fora sto si ti sad celava, i ako moze meni jedna slika za FB profil.. Ne mogu vjerovat da mnogi od vas zive u takvoj zabludi i misle kako se ovakve stvari ne mogu dogoditi i ne dogadaju! Blago vama onda u vasim prekrasnim zivotima di se nikad nista nije dogodilo, i po vasem nikad se nista nece ni dogodit ni vama a niti poznanicima! Stvarno vam je onda bas lijepo u zivotu! Ako za sanadera mnogi nisu znali da skriva toliko para, nije ni cudo da se ova "trgovina" ne saznaje.. da inace vam ljudi dolaze u kineske i ono.. pitaju e jel ovdje mogu kupit bubreg, znate meni malo moje steka!

O takvim stvarima se normalno prica, ali ljudi uvijek misle da su to samo jedne od "onih" prica!

Kazem, nemam nikakvih razloga izmisljat, postavljat novu temu, "pisat price".. Vasa stvar hocete vi vjerovat u to ili ne, ali da se dogodi to vama nekom dragom ili poznaniku, onda bi vas pitala!
tina0377 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 22:35   #10
Quote:
tina0377 kaže: Pogledaj post
Kao 1. budimo realni,

Slucaj nije bio bas prijavljen policiji, jer je i on sam policajac, i pretukao je tu dvojicu.. normalno da nece prijavljivat kad je sam prekrsio zakon!
budimu realni , vjerovatno su i tebi kinezi svojevremeno odgrabili malo moždanog organa , pa se naravno toga ne sjećaš
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 22:59   #11
Ako se to dogodilo tvojoj poznananici onda valjda govoris istinu, ne bih ulazila u detalje. al ovo za osijek sam i ja cula vec par puta...cak mi se cini da sam bila i cula pricu za sl brod. ... sta je istina ne znam., ne zelim ulaziti u to.. ali ako je istina to sve sto se prica, onda bi se to trebalo jako dobro procesljati ...
LittleGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 00:27   #12
Quote:
sta je istina ne znam., ne zelim ulaziti u to.. ali ako je istina to sve sto se prica, onda bi se to trebalo jako dobro procesljati ...
Kao sto sam i napisala, cudno mi je to kako to nije dospjelo u medijima! Policija je bas bila.. i zatvorila je ducan na 3-4 dana..i . niti meni nije jasno.. zasto je ponovo otvoren.. I dali je netko kazneno odgovarao.. I tko se krije iza svega toga! Ja osobno vjerujem u to, da nije ovo jedini slucaj sto se toga tice.. I da se ne radi o Zagrebu, neznam mogu samo napamet govorit! Ali, znam da je ovo istina..al neznam za osijek, i meni je to bilo kao neka "pricica" kad sam prvi put cula za dogadaj u osijeku.. Ali nakon ovog dogadaja u Zagrebu.. ljudi se svemu mogu nacuditi.. pa nedavno su napali staru babu na glavnom trgu, u centru Zagreba radi 10 kuna.. Mislite da je itko previse obracao paznju?! Ili za onu djevojku na tresnjevci kad su je pretukli.. Pa opet nitko nije intervenirao, svatko gleda svoj posao i gleda svoju brigu.. osobno sam bila opljackana na trgu prije mozda pola godine, tek otisla sa bankomata.. cijelu torbu mi je frajer uzeo..sa dokumentima i svim stvarima.. mislite da mi je itko pomogao ili slicno.. svatko gleda svoj posao.. Pa nije ni cudo..da nitko ne intervenira na ovakve slucajeve.. Kad je za sve ljude ovo samo obicna "prica"!
tina0377 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 04:04   #13
Moja frendica je u kineskom dućanu kupila zeleni grudnjak. Nosila ga je cijeli dan i navečer, kad ga je skinula, sise su joj bile zelene.
Nakon što sam pročitala ovu strašnu priču, mislim da su je kinezi htjeli obilježit za neke buduće radnje uzimanja organa/dijelova tijela

Slično kao što šumari označuju koje drveće treba posjeć
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 10:40   #14
Quote:
tina0377 kaže: Pogledaj post
Slucaj nije bio bas prijavljen policiji, jer je i on sam policajac, i pretukao je tu dvojicu.. normalno da nece prijavljivat kad je sam prekrsio zakon!
Zašto ne, pa normalno je urigirao jer su mu hteli zrezati ženu? Bez obzira bil on policajac ili pekar vjerojatno bi svatko tak reagirao. Pa i pod cijenu da izgubi posao (a ne bi), naravno da bi prijavio jer se ne radi o krađi sendviča nego navodnom čupanju organa. Ili hoćeš reći da se sve zataškalo, doma su mu prijetili i tak to?

Quote:
Kao sto sam i napisala, cudno mi je to kako to nije dospjelo u medijima! Policija je bas bila.. i zatvorila je ducan na 3-4 dana
A tu kažeš da je ipak bila policija. Kak je bila ako tzv. slučaj nije prijavljen što si u gornjem postu rekla?

I ne velim da ti ne vjerujem, dapače, al malo je čudno sve skupa, ne stoji baš priča.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 11:36   #15
Policija je bila zatvorila ducan, ali mislim da se to ne navlaci preko suda.. tko zna sta se zapravo i dogodilo, nakon zatvaranja..ko je kome ostao "duzan".. to samo mozemo nagadati... Mozda je riječ o tom lancu, pa zele otkriti tko je glavni.. pa nisu "nista" tada poduzeli i mediji nisu reagirali.. isto kao i za drogu.. Kad su ono nedavno razbili lanac kokaina, ili sta vec..

Gle na vama je hocete vi vjerovat u to ili ne..sto se mene tice.. mozete svi ovo popljuvat.. meni je tak svejedno, ali ja sam poruku iz ovog dogadaja izvukla..
tina0377 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 10:52   #16
Quote:
tina0377 kaže: Pogledaj post
Inače ne kupujem tamo, ali sam znala tu i tamo ušetati u pokoji kineski ducan. Ali poslije ovog slucaja, NEMA SANSE!

Neznam dali znate za slučaj što se dogodio tj. više njih u Osijeku prije 2-3 godine. I svi su mislili da su to priče koje okolo kruže i baš sam sad googlala.. i nemogu vjerovat koliko ljudi to negira, i ja kad sam cula za to mislla sam, da da.. price kruze kao i inace, samo sto svatko doda na to jos nesto pa se to jos bolje ljudi povjeruju u tu pricu..

ALI, u Zagrebu, tocnije Dubrava 2 kineska ducana su jedan do drugog.. Preko puta INE..

Poznanica moja, je isla sa muzem tako u grad, i zamolila ga da stane ispred ulaza sa autom samo kako bi usla u ducan probala majicu i kupila ju, jer joj se svidjela.. I tako usla ona u ducan, i on ju je cekao vani..U autu.. i proslo tako 5 minuta, 10, 15.. i on vidi nje nema, i on odluci otic unutra.. nikad se nezna mozda nema novaca, ili problemi mozda sa karticom da ne prima.. i ude on unutra.. 2 kineza ga pozdravili ljubazno, pitali dal mogu pomoc.. i on kaze da kao zena je sad usla unutra i trazim ju.. i oni nesto na kineskom.. i dodu kao ne nije nikakva zena usla.. Njemu je odmah bilo sumnjivo..jer je svojim ocima vidio kako mu zena ulazi u ducan.. I on je obisao cijeli ducan i poceo trazit zenu i nije je mogao naci niti u garderobi.. naravno poceo se derat na njih i izbezumio se.. i nazvao je svojeg prijatelja "specijalac" i policiju.. oni su dosli u roku 10-tak minuta.. Dosao je i pas tragac... i pas je poceo lajat i grebat po plocicama.. no nikakvog otvora nije bilo.. a kinezi su i dalje sutili.. no medutim.. pas je poceo lajati, i trcao prema garderobi i krenuo niz jedne stepenice.. inace ulaz u podrum.. dole su nasli zenu zavezanu, omamljenu i celavu.. a pored nje je bio nekakav pribor..

Naime radi se o trgovini organima.. I tko zna koliko je ljudi (pogotovo koji udu sami u tu trgovinu, a ovi nisu mogli znat da nju netko ceka) zavrsi u njihovoj "trgovini"!

Zao mi je sto ovo nije doslo do medija, to jest.. velika slucajnost da ne dolazi u medije i nakon Osijeka i sad Zagreb! Nitko da stane na kraj ovom!

Trgovina je bila zatvorena, sad neznam dali je jos uvijek! Ne izmisljam, proguglajte pa cete vidit! Meni to nije u interesu, da ja tu nesto izmisljam! Samo vam govorim da pazite kuda idete i s kim idete.. A sigurna sam da ovo nije i nece ostati jos jedan slucaj u Zagrebu!
ovo je malo previse.. i tesko vjerovati.. ali 100% provjereno znam da je muz zenu uredno odvezao do kineske trgovine, da preda zamolbu za posao, sacekao je vani, uredo je odvezao kuci.. i nekoliko sljedecih mjeseci na posao.. i cekao pred radnjom.. a za 9 mjeseci nije ostala bez ijednog organa .. nego mu rodila malog čingi lingia e takoc ...
__________________
..dodoh - vidjeh - UGASIH...
firefighter-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:35   #17
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Tak sam ja ostao bez kite!

Kupujem ja u Kineskom ducanu i osjetim nesto cudno i vidim kirurski pribor na podu ducana i malog kineza kako se skriva na polici taman u visini mojih prepona al se ne obazirem nego i dalje kopam po polici sa kineskim stapicima.
Kad dodjem doma i idem pisat i skuzim, PA NEMA MI KITE!!!!

I sada se neki kinez ponosno sepuri po pokrajini Szechuang sa mojih 25 cm.

I zato upozorenje svima, drzite cvrsto organe u rukama kada kupujete u kineskim ducanima...
Hahahahahahaaahahahahahahahahahahahah!!!! Tak ti je i meni bilo
__________________
Tko ne dotakne dno,nikad ne može osjetiti moć vrha!
Madoxy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:47   #18
Quote:
tina0377 kaže: Pogledaj post
Policija je bila zatvorila ducan, ali mislim da se to ne navlaci preko suda.. tko zna sta se zapravo i dogodilo, nakon zatvaranja..ko je kome ostao "duzan".. to samo mozemo nagadati... Mozda je riječ o tom lancu, pa zele otkriti tko je glavni.. pa nisu "nista" tada poduzeli i mediji nisu reagirali.. isto kao i za drogu.. Kad su ono nedavno razbili lanac kokaina, ili sta vec..

Gle na vama je hocete vi vjerovat u to ili ne..sto se mene tice.. mozete svi ovo popljuvat.. meni je tak svejedno, ali ja sam poruku iz ovog dogadaja izvukla..
Ne navlači preko suda?
Otmica, trgovanje organima, pa nije to u domeni privatne tužbe. To je teško kazneno dijelo i postupak na sudu pokreće državno odvjetništvo, a ne žrtva.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 18:38   #19
Quote:
tina0377 kaže: Pogledaj post
Inače ne kupujem tamo, ali sam znala tu i tamo ušetati u pokoji kineski ducan. Ali poslije ovog slucaja, NEMA SANSE!

Neznam dali znate za slučaj što se dogodio tj. više njih u Osijeku prije 2-3 godine. I svi su mislili da su to priče koje okolo kruže i baš sam sad googlala.. i nemogu vjerovat koliko ljudi to negira, i ja kad sam cula za to mislla sam, da da.. price kruze kao i inace, samo sto svatko doda na to jos nesto pa se to jos bolje ljudi povjeruju u tu pricu..

ALI, u Zagrebu, tocnije Dubrava 2 kineska ducana su jedan do drugog.. Preko puta INE..

Poznanica moja, je isla sa muzem tako u grad, i zamolila ga da stane ispred ulaza sa autom samo kako bi usla u ducan probala majicu i kupila ju, jer joj se svidjela.. I tako usla ona u ducan, i on ju je cekao vani..U autu.. i proslo tako 5 minuta, 10, 15.. i on vidi nje nema, i on odluci otic unutra.. nikad se nezna mozda nema novaca, ili problemi mozda sa karticom da ne prima.. i ude on unutra.. 2 kineza ga pozdravili ljubazno, pitali dal mogu pomoc.. i on kaze da kao zena je sad usla unutra i trazim ju.. i oni nesto na kineskom.. i dodu kao ne nije nikakva zena usla.. Njemu je odmah bilo sumnjivo..jer je svojim ocima vidio kako mu zena ulazi u ducan.. I on je obisao cijeli ducan i poceo trazit zenu i nije je mogao naci niti u garderobi.. naravno poceo se derat na njih i izbezumio se.. i nazvao je svojeg prijatelja "specijalac" i policiju.. oni su dosli u roku 10-tak minuta.. Dosao je i pas tragac... i pas je poceo lajat i grebat po plocicama.. no nikakvog otvora nije bilo.. a kinezi su i dalje sutili.. no medutim.. pas je poceo lajati, i trcao prema garderobi i krenuo niz jedne stepenice.. inace ulaz u podrum.. dole su nasli zenu zavezanu, omamljenu i celavu.. a pored nje je bio nekakav pribor..

Naime radi se o trgovini organima.. I tko zna koliko je ljudi (pogotovo koji udu sami u tu trgovinu, a ovi nisu mogli znat da nju netko ceka) zavrsi u njihovoj "trgovini"!

Zao mi je sto ovo nije doslo do medija, to jest.. velika slucajnost da ne dolazi u medije i nakon Osijeka i sad Zagreb! Nitko da stane na kraj ovom!

Trgovina je bila zatvorena, sad neznam dali je jos uvijek! Ne izmisljam, proguglajte pa cete vidit! Meni to nije u interesu, da ja tu nesto izmisljam! Samo vam govorim da pazite kuda idete i s kim idete.. A sigurna sam da ovo nije i nece ostati jos jedan slucaj u Zagrebu!
aha, a kad ti bude trebao neki organ za transplantaciju trčat ćeš tom istom kinezu i molit ga na koljenima da ti riješi nečiju jetru za €40.000 u kešu samo što onda nećeš doć na forum pohvalit poduzetnog kineza...to ti se reče LICEMJERJE
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 12:05   #20
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
aha, a kad ti bude trebao neki organ za transplantaciju trčat ćeš tom istom kinezu i molit ga na koljenima da ti riješi nečiju jetru za €40.000 u kešu samo što onda nećeš doć na forum pohvalit poduzetnog kineza...to ti se reče LICEMJERJE
Prijava potencijalnog ubojstva je sve samo ne licemjerje.
A ideja o trčanju do kineske trgovine da ti blagajnik montira jetru je budalaština.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.