Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2004., 13:07   #1
Hrvatski kao strani jezik (svaštara)

može li mi netko preporučiti gramatiku iz koje bi stranac (Nijemac, odlično govori engleski) mogao učiti hrvatski?
nude na internetu nešto s kasetama, ali to ne tražim, samo knjigu.
green_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 21:57   #2
solo učenje hrvatskog...i to još iz gramatike, hm...to mi se baš ne čini jednostavno, naići će na previše stvari koje će mu netko trebat objasnit. imam iskustva u podučavanju hrvatskog stranaca i nisam vidjela još ni jednog koji je sam samcat uspio dobro neke stvari shvatit. za naučit jezik je ipak potrebno neko ''vodstvo''.
pogotovo naš jezik
__________________
mixed pepper
mixed pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 23:51   #3
ne uči sam. u njemačkoj ide na tečaj hrvatskog, a žena mu je hrvatica.
uz tečaj mu treba gramatika da bi mogao bolje shvatiti neke stvari, pogotovo padeže i glagolska vremena. dakle, ima i nekoga ko će mu pomagati i prevoditi.
što je najbolje? da je jednostavno, ali i dobro...
green_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 09:43   #4
Probaj ovo:
online gramatika1
online gramatika2
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 23:05   #5
magor, hvala ti na savjetu, ali to nije hrvatska gramatika.

jako bi se zabunio kad bi naučio neke od ovih oblika i izraza
green_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 15:08   #6
znači tako...

...to je onda druga priča. Ima jedna mala knjižica Hrvatski za strance i to na eng, njem, tal i da ne nabrajam sad još mnogim jezicima. Nedavno je izdana. U njoj je sve jako dobro objašnjeno, ima i zgodnih primjera. Može se kupit u ''običnim'' knjižarama, ne znam nažalost ko je izdavač, ali stvarno ako pitaš u bilo kojoj knjižari mislim da će znat o čemu je riječ. Košta oko 80 kuna, a s obzirom da je mala, lako ćeš mu je poslat poštom (kao poklon za Božić )
Eto, javi kad je kupiš.........pozdrav!
__________________
mixed pepper
mixed pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 10:01   #7
Ja ucim sam (imam samo knjigu i rijecnik hrvatskog, poceo sam prije pet godina) ali tesko mi je ! Malo citam casopise koje sam kupio prije cetiri godine u Hrvatskoj...Nisam nikad bio na tecaj hrvatskog...Polako ucim ali, dobro mi je, jos imam puno vremena da ucim !
Francuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 10:10   #8
Quote:
Francuz kaže:
Ja ucim sam (imam samo knjigu i rijecnik hrvatskog, poceo sam prije pet godina) ali tesko mi je ! Malo citam casopise koje sam kupio prije cetiri godine u Hrvatskoj...Nisam nikad bio na tecaj hrvatskog...Polako ucim ali, dobro mi je, jos imam puno vremena da ucim !

Mi smo supatnici, iako ja nemam knjigu, samo rječnik.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 10:48   #9
Mađar i Francuz-pa dobro vam ide.

Magor-čitam te još od onda kad si se prvi put pojavio na frajerskom topicu i do današnjeg dana napredak je itekeko vidljiv

Svaka čast. Ako ovako nastavite, eto, proglasit ću vas počasnim Hrvatima
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 11:56   #10
Quote:
Magor kaže:
Mi smo supatnici, iako ja nemam knjigu, samo rječnik.
Knjigu neredovno citam jer ima jos 32 godina i smrdi !!!
Takoder imam knjigu pod nazivom "Hrvatska gramatika" (Skolska knjiga, 1972) ali tesko mi je uciti Hrvatski na hrvatskom hehe !
U Francuskoj nemamo bas puno knjiga i lose su !

Za mene najbolji je slusati glazbu (a ne samo narodnjake) na hrvatskom (Hladno Pivo, Pips Chips itd) te citati casopise/novine...To je svoja teorija !
Francuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 22:06   #11
Ucenje hrvatskog

Trebala bih poslati poklon jednoj americkoj obitelji - knjigu za ucenje hrvatskog jezika (audio metodom- cd ili kazete jer nemaju PC).

Dali je netko vec kupovao slicno ili ima informacija o udzbenicima? Na netu ima sto raznoraznih knjiga, no neznam kako odabrati.

Ima li netko iskustva sa time?

TXS
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 01:43   #12
znam samo za knjigu,nasu,dosta je dobro napravljena,i moze se kupit u dosta knjizara,za CD i slicne stvari ne znam,al knjiga je jako dobra
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 03:23   #13
Kak se moze knjiga nabaviti?
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 03:35   #14
Ima masa knjiga za ucenje SRPSKO-HRVATSKOG.

Sa kazetama, bez kazeta i sl...

Probaj ovo:

http://croatiagifts.safeshopper.com/286/cat286.htm?720
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 06:14   #15
Ja sam isto zelio predloziti sta je Tvrtko napisao, samo to je $320
US dollara, ako je preskupo ima druge nacine ,jeftinije.

Stavi na Google ;learning croatian...dobiti ces 445.000 ideja.

Slijedeca je izgleda najbolja :$95.95+$8.80za delivery u US ili 18.80 za deliveri svjetom.
To je cijena za 5 kazeta.

Ili audio CD kao gornje za $116 isti link.

Link za gornje;

http://www.maps2anywhere.com/Languag...age_course.htm

ili jos jeftiniji za pocetnike isto na linku;

http://www.maps2anywhere.com/Languag...age_course.htm

sretno
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:22   #16
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ima masa knjiga za ucenje SRPSKO-HRVATSKOG.

Sa kazetama, bez kazeta i sl...

Probaj ovo:

http://croatiagifts.safeshopper.com/286/cat286.htm?720
Ja ne vidim nist za ucenje Izgleda da je to sam software za prijevode a ionak ljudi ne kuze kompjuter tak da ih s time nebih mucila.

Quote:
VILKOkaže:
Stavi na Google ;learning croatian...dobiti ces 445.000 ideja.
To mi je bilo prvo kaj sam napravila i kad sam vidjela koliko odgovora sam dobila fakat mi se nije istrazivalo. Zato i pitam ovdje jel ima netko iskustava s time. Mene moji belgijanci stalno zapitkivaju za razne tecajeve i knjige (naravno, ucenje "turistickog" hrvatskog) tak da vec za njih imam spremne odgovore.
Zato sam dosla na ideju da pitam tu. Mozda je netko kupovao nesto slicno za vlastitu obitelj, prijatelje etc. (ali za ucenje s engleskog) i tada, mogu dobiti odgovor na jednostavniji nacin. Kaj ne?
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:25   #17
Quote:
Una67 kaže:
Kak se moze knjiga nabaviti?
Pa lijepo. Odes-kupis ili narucis-dodje doma ili tak nekak.
Je to bilo pitanje ili sam fulala?
Nabava=purchase (izvadjeno iz rjecnika) bogme si mi dala misliti
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 11:19   #18
He, he Sanja. Bas si guba!
Ma znas kaj?!
Trazila sam ja za moje kikice neku knjigu za ucenje hrvatskog onak bas po lekcijama, nesto kao udzbenik (knjigu pravopisa i gomilu rjecnika imamo doma) i uz to mozda recimo CD ili DVD. Kuzis?
Znam da ih ima za kupiti i tako to, samo sam to smetnula s uma kad sam bila u Zagrebu, a ponovno idem tek dogodine. Mislila sam da bum mogla naruciti nekaj lokalno tu u AU jer mi se bas ne placa previsoka postarina iz USA, npr.
Kuzis?
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 11:54   #19
Re: Ucenje hrvatskog

Quote:
Sanja1 kaže:
Trebala bih poslati poklon jednoj americkoj obitelji - knjigu za ucenje hrvatskog jezika (audio metodom- cd ili kazete jer nemaju PC).

Dali je netko vec kupovao slicno ili ima informacija o udzbenicima? Na netu ima sto raznoraznih knjiga, no neznam kako odabrati.

Ima li netko iskustva sa time?

TXS
Imam ja. Sa Talijanskim doduse al' to je isto. Imam Linguaphone i Assimil (na engleskom za ucenje talijanskog, al' to je isto) Assimil za talijanski je cca €50. Linguaphone cca €300 (osnovni kurs) Vjerovatno je ista cijena i za Srpskohrvatski.

Assimil je mnogo jeftiniji ali je bolji. (moje misljenje) U Linguaphone je utrpana gomila nepotrebnih stvari, suvisna ponavljanja i doima se kvalitetnije. Knjiga + CDs. To plus dobra knjiga gramatike i nista vise ne treba. Nakon toga, znas dovoljno da se usavrsavas bez kursa. (filmovi, rjecnik, strucna literatura, zapitkivanje...)

Te dvije metode su dobre. Mislim da je sve ostalo bacanje novaca. Kontaktiraj Linguaphone ili Assimil i pitaj za cijenu i da li postoji Srpskohrvatski/Hrvatski jezik. I Linguaphone i Assimil imaju predstavnistva u Svedskoj a za Benelux ne znam.
Crveni Grof is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:56   #20
Steta, Assimil nema nist za hrvacki. Ja sam s Assimilom ucila moj prvi dutch

Ovaj Vilkov drugi link ima dobar udzbenik za njega su me vec pitali neki belgijanci i rekli da je ok. Ali ima jedan nedostatak-treba ti PC.

Ja sam nekaj pronasla na hrvatskim stranicama. Ajde ak/kad imate vremena komentirajte.

prvi

drugi

treci
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.