Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2004., 23:51   #1
Silikoni za kosu


navodno silikoni na duže staze oštećuju kosu,tipa toliko oblože vlasi da ih zaguše i kosa gubi sjaj,postane lomljiva itd...ne zvuči mi pretjerano istinito a i ne želim da bude istina jer u masu stvari bez kojih ne volim svoju kosu ima cyclopentasiloxana,pa..zna li netko više?
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 15:40   #2
Uopće nije istina da oštećuju kosu. To su gluposti.

Oni stabiliziraju boju poslije farbanja i daju joj maksimalan sjaj i punoću, kako na kratke a tako i na duge staze...

Vjeruj mi na riječ.

Provjerila ja.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 16:11   #3
ne znam jer ne koristm silikone za kosu.
Preporucam cickovo ulje. Bocica dodje mislim 10-tak kuna i dovoljno je samo p ar kapi koje se utrljaju u vrhove.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 16:50   #4
meni 30 ml tih silokona traje i po godinu dana.. ono, kad izravnam kosu onda to stavim na vrhove.. (inace je kosa valovita, i nemam potrebe to stavljat..)
nisam primjetila nikakve negativne posljedice.. a potrosila sam vec 4-5 bocica (dakle koristim vec 4-5 godina )
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 17:43   #5
Meni naprimjer od voska ispada kosa abnormalno. I brat i necaci su imali iste probleme, kad smo zakljucili shto je problem: vosak letio u smece.

Koristim ulja.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 18:09   #6
silikoni nisu štetni za kosu, ali nisu baš ni dobri
kako?
fora je u tome da silikoni ( a i svi šamponi i regeneratori) tipa oantene, dove, sunsilk i to koji su prepuni silikona) oblože vlas i onda ona instantno DJELUJE i IZGLEDA bolje...zaglađena je i sjajna...i ti si misliš 'wow, kak super šampon, odmah mi je obnovio kosu, stoput bolje izgleda'...

Fora je u tome što je kosa, ako je bila oštećena, iznutra i dalje oštećena i kakve je i bila....a ti misliš da je super...i onda dugoročno vlas propada još više i sve je oštećenija, a na van izgleda sve super...

Malo je šok kad prestaneš koristiti šampone krcate silikonima jer nema tog efekta instantnog poboljšanja...ali dugoročno je kosa krasnija i zdravija
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 19:27   #7
Pa koji cu onda sampon koristiti?? Kad operem nekim obicnim samponom, i to bez regeneratora, nema teorije da ukrotim kosu!
ja koristim od KLASA silikon za kosu, kad je operem, na mokru kosu nanesem kap !! samo da smeksa vrhove i po vlaznom vremenu vani da ispravi one antene po glavi koje mi se naprave!!
__________________
Nista mi nece ovi dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ruzne stvari.....
Pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 19:49   #8
e bašššš
probala sam lushov retread(american cream nije bio dovoljno jak)i krute šampone...valjda sam trebala biti strpljivija s retreadom al,ono,samo je bila naelektriziranija no inače i gladna(farba svaki mjesec),na kraju balade sam se vratila kerastaseovom serumu sa silikonom
(lush često varira,npr jedno pakovanje retreada je imalo jak sintetski miris na ljubičice,već drugo je davalo na maslinovo ulje koje bi trebalo biti negdje u trupu a ne glavi parfema ili mirisa,valjda ovisi o radnicima i načinu na koji svatko odmjeri sastojke)
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 20:46   #9
E ovako sam ja cula (frizerka), silikon nanesen prije peglanja kose (ukoliko to radite svojoj kosi, sto ona isto nepreporucuje), nikako nemojte stavljati silikone prije peglanja kose, znaci to se radi na cistoj i suvoj kosi, silikoni idu poslije (dala je neko pojasnjenje, logicno naravno, samo ja zaboravila ). Znaci silikoni ne stete kosi, cak je stite od raznoraznih uticaja (sunce, promjena sredine, zadimljene prostorije i slicno ), ali kao i sve u zivotu, ako se koristi kako ne treba onda steti. Znaci cure drage silikoni su ok ali samo pod uslovom da neide prevelika temeratura (direktno nad laku kao sto to radi pegla). Eto to sam ja cula.......
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 22:37   #10
jao ovih frizerki, pa sto se ne usuglase!!!!

meni ona moja frizerka lijepo preporucila da stavljam silikon prije peglanja kose jer e tako manje steti kosa!! Tako mi i ona radila u frizerskom kad sam peglala kosu. I kome sad vjerovat!!!
__________________
Nista mi nece ovi dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ruzne stvari.....
Pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 22:56   #11
Quote:
goldberry kaže:
silikoni nisu štetni za kosu, ali nisu baš ni dobri
kako?
fora je u tome da silikoni ( a i svi šamponi i regeneratori) tipa oantene, dove, sunsilk i to koji su prepuni silikona) oblože vlas i onda ona instantno DJELUJE i IZGLEDA bolje...zaglađena je i sjajna...i ti si misliš 'wow, kak super šampon, odmah mi je obnovio kosu, stoput bolje izgleda'...

Fora je u tome što je kosa, ako je bila oštećena, iznutra i dalje oštećena i kakve je i bila....a ti misliš da je super...i onda dugoročno vlas propada još više i sve je oštećenija, a na van izgleda sve super...

Malo je šok kad prestaneš koristiti šampone krcate silikonima jer nema tog efekta instantnog poboljšanja...ali dugoročno je kosa krasnija i zdravija
Ikzektli!
Ja sam bila pobornica silikona za kosu, cak i "cistog" (Klass-trajao je jako dugo), i kosa je naizgleda bila - okej iako nije u biti bila. Onda je nesretna pocela padat i nisam znala kaj joj je.


Onda sam otkrila Lush. Iako ni njihovi samponi nisu bas 100% prirodni tj. imaju nekih umjetnih sastojaka, ali malu kolicinu. Kad sam navedene stavila na kosu, oprala i stavila njihov regenerator, ostala sam WTF???

Kosa je nalikovala na slamu. Al sam nastavila i nakon mjesec dana, ma i manje, kosa je prekrasna, a bez umjetnog poboljsavanja silikonom. Niti vise ispada, pace raste ko luda... sad tek ne znam kaj cu s njom
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 23:13   #12
A jel imaju u LUSH-u i regeneratora i koliko koštaju ti magični pripravci??
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 23:21   #13
Quote:
fairy kaže:
A jel imaju u LUSH-u i regeneratora i koliko koštaju ti magični pripravci??
Da. Imas i sampone - tekuce i krute i isto tako tekuce i krute regeneratore.

Ovako, cijena krutog regeneratora (kupujes ih na grame) je 100 grama je 35 kuna. Taj (moj) se zove Jungle i ocajno dobro mirisi i raspetlja kosu (meni). Imas i Fuel, on je nesto skuplji, 100 grama 52 kune, doduse ne mirisi i nemrem o njemu nista reci jer ga nisam probala.

Tekuci se krecu:
1. 100 grama - 30ak kuna
2. 240 grama - 55 kuna
3. 500 grama - 100 kuna.
Tu imas 3 ili 4 (ubi me sad). Osobno ne znam kakva su ova dva/tri, ja koristim Coolaulin, meni je genijalan.

goldberry koristi American Cream, pa neki ti ona veli nest o njemu, al znam da ce reci: "preeegenijalan je"
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 23:21   #14
Quote:
dora kaže:
Ikzektli!
Ja sam bila pobornica silikona za kosu, cak i "cistog" (Klass-trajao je jako dugo), i kosa je naizgleda bila - okej iako nije u biti bila. Onda je nesretna pocela padat i nisam znala kaj joj je.


Onda sam otkrila Lush. Iako ni njihovi samponi nisu bas 100% prirodni tj. imaju nekih umjetnih sastojaka, ali malu kolicinu. Kad sam navedene stavila na kosu, oprala i stavila njihov regenerator, ostala sam WTF???

Kosa je nalikovala na slamu. Al sam nastavila i nakon mjesec dana, ma i manje, kosa je prekrasna, a bez umjetnog poboljsavanja silikonom. Niti vise ispada, pace raste ko luda... sad tek ne znam kaj cu s njom
E pa vidis i moja opada pa se zabrinuh malo!!!Hocu i ja da imam probleme kao i ti- da mi kosa raste ko luda!! haj mi please pojasni kakav je to sampon i regenerator????
__________________
Nista mi nece ovi dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ruzne stvari.....
Pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 23:26   #15
Quote:
Pantera kaže:
E pa vidis i moja opada pa se zabrinuh malo!!!Hocu i ja da imam probleme kao i ti- da mi kosa raste ko luda!! haj mi please pojasni kakav je to sampon i regenerator????
'Vako sampon ti se zove New (hair), kosta 41 kunu, zavisi kolko cesto peres kosu, ja perem svaki dan i traje mi cca mjesec do mjesec i pol. Ako ne peres svaki dan, moze ti trajati duuugo

Neka te ne zabrine kruto stanje istog, jer se na kosi zapjeni ko lud, nesto nevjerojatno (iako sam ja mislila da mi treba u Lushu trkelja ).

Doticni sampon ti je bas za kosu kosa pada, iz bilo kojeg razloga. Cak i mirisi (cojek ne bi rekao ).

Sad imam maaalo previse mladica kose

O regeneratorima ti pise post iznad
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 10:11   #16
Dora, geeeeenijalno!!

Hvala ti puno!
Ja sam mislila da je to puno skuplje, ali mislim da ću posjetiti LUSH ponovo! Ja sam tamo kupovala sapunčeke, ali za šampone nisam niti znala da imaju jer istina, nisam ih dugo posjetila!

HVALA još jednom!

meni ne otpada kosa, ali koristim Dove šampon i regić(za obojenu kosu) i silikon od Klas-a, a ako su ovi natural malo skuplji, barem znam da sam platila nešto uistinu dobro za kosicu!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 16:10   #17
Quote:
Rion kaže:
Uopće nije istina da oštećuju kosu. To su gluposti.

Oni stabiliziraju boju poslije farbanja i daju joj maksimalan sjaj i punoću, kako na kratke a tako i na duge staze...
kakvu punocu, pa silikon bas spusta kusu. zato ga koristim
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 17:03   #18
drug putuje u zg u petak.. pa ce on kupiti neke stvari u lushu za mene.. odlucila sam se za jungle regenerator i reincarnate sampon.. (imam vec onaj njihov protiv prhuti.. odlican je samo smrdi)..


treba li da promjenim odluku i narucim nesto novo..

(ne nesto skupo, jer sumnjam da ce htjeti da uzme novac za to sto kupi)
ne bih trebala ni ovo, al davo mi ne da mira
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 17:25   #19
Quote:
heureka kaže:
drug putuje u zg u petak.. pa ce on kupiti neke stvari u lushu za mene.. odlucila sam se za jungle regenerator i reincarnate sampon.. (imam vec onaj njihov protiv prhuti.. odlican je samo smrdi)..


treba li da promjenim odluku i narucim nesto novo..

(ne nesto skupo, jer sumnjam da ce htjeti da uzme novac za to sto kupi)
ne bih trebala ni ovo, al davo mi ne da mira
Pa odi na njihovu stranicu i vidi za kaj ti tocno treba sampon.

Koristim i Reincarnate jer ima kane u sebi pa mi se crvena boja manje ispire, a i simpa mirisi i New (hair) protiv otpadanja kose. I jedan i drugi su mi - iako im je svrha - drukcija.

Iako za Reincarnate pise da je protiv prhuti, nemam ju, pa ak je u tome problem kod tebe - iskreno ne bih znala jel sta cini po tom pitanju.

Jungle je odlican regenerator, otpetlja moju vlasuljetinu i odlicno mirisi (iako je to sporedna stvar ).
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 17:31   #20
pa ja mislim da je naveca steta to sto kosa postane ovisna o silikonu...ako ga jednom ne stavis (a do sada si to radila nakon svakog pranja)kosa izgleda stvarno sranje
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.