Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 13:05   #441
No dobro kad smo već kod usporedbe Kalaša i M16ce odgovor na sva vaša pitanja je tu:http://www.ak-47.us/AK-47vsM-16.php

Napokon možemo riješiti dvojbu oko Ak-47 i M16ce


Tko voli pucačine WWII teme nek se javi
Medal of Honor,Call of Duty



Zadnje uređivanje Old Abe : 13.08.2007. at 13:07. Reason: Nije pokazalo neku sliku
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:07   #442
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Što se tiće HMMWV-a mi smo izgleda jedina država na području stare Juge koja ih ne koristi. Čak ih i Srbi imaju, iako neznam otkud im.
Problem s Humveejem je što on nije za Hrvatsku. Naše brdske staze u kamenjaru i planinama su za njih preuske. Landrover je za to bolji.

Kad spominješ srpske Humveeje:
Grizzly koji je JSO vojske Jugoslavije koristila u borbama na Kosovu, a zarobljen od kanadskih Unproforaca u Bosni (toliko o nesudjelovanju Jugoslavije u ratu u Bosni):
http://naoruzanje.paracin.co.yu/grizzly5.jpg


Abe, kakav teretni kombi? Taj Iveco je oklopljen.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:19   #443
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
No dobro kad smo već kod usporedbe Kalaša i M16ce odgovor na sva vaša pitanja je tu:http://www.ak-47.us/AK-47vsM-16.php

Napokon možemo riješiti dvojbu oko Ak-47 i M16ce


Tko voli pucačine WWII teme nek se javi
Medal of Honor,Call of Duty
cek malo
ovdje se pise o stvarnim stvarima
a ne o iskustvima iz igrica
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:41   #444
Dobro novi sam ovdje.Ako nešto ne znam možda bi došlo malo pomoći oko nekih stvari.Ali svejedno [QUOTE[~~~~~~~~>TREBAM MOBITELE<~~~~~~~~]
[od tolko ljudi na forumu niko nista ][aj kliknite i udjelite kaj vam netreba][/QUOTE]
ŠTA S TIME!!!Isto što vrijedi za mene,tako za sve ostale.Stvarne stvari,ali ja trazim nekog za multiplayer,a ti mobitele.
Ne razmišlja se jednom,razmisli dvaput.
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:47   #445
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
Dobro novi sam ovdje.Ako nešto ne znam možda bi došlo malo pomoći oko nekih stvari.Ali svejedno [QUOTE[~~~~~~~~>TREBAM MOBITELE<~~~~~~~~]
[od tolko ljudi na forumu niko nista ][aj kliknite i udjelite kaj vam netreba]
ŠTA S TIME!!!Isto što vrijedi za mene,tako za sve ostale.Stvarne stvari,ali ja trazim nekog za multiplayer,a ti mobitele.
Ne razmišlja se jednom,razmisli dvaput.
cek malo
da si procital postove od pri skuzil bi kaj ljudi pisu
a ovak si uletel samo tak i izjavil da je M16 bolja i onda trazis nekog za igru
na ovom pdfu

odi OVDJE
tu ces nac drustvo za napucavanje
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:48   #446
Quote:
Manaslu11 kaže:Abe, kakav teretni kombi? Taj Iveco je oklopljen.
Sorry ali gdje ja živim nikad nisam vidio oklopljeni IVECO jer ne živim blizu vojarne.Stoga "Don't worry,be happy" s onime što svaka vojska ima.
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:57   #447
HVALA

I dobro si me podsjetio da pogledam prijašnje postove.Slažem se u svemu ovome što si rekao.
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:00   #448
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
HVALA

I dobro si me podsjetio da pogledam prijašnje postove.Slažem se u svemu ovome što si rekao.
nema problema

i dobrodosel na forum
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:09   #449
Quote:
Old Abe kaže: Pogledaj post
Sorry ali gdje ja živim nikad nisam vidio oklopljeni IVECO jer ne živim blizu vojarne.Stoga "Don't worry,be happy" s onime što svaka vojska ima.
http://www.poslovni.hr/33638.aspx

Pa ne razgovaramo o šleperima ovdje.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:20   #450
HO HO HO!!!Pogledaj pod moj profile gdje živim.
Misliš da ću na ulici u centru grada vidjeti Abramse kako se vozikaju.
Quote:
Manaslu11kaže:Pa ne razgovaramo o šleperima ovdje.
Grdna prevara
I mislim da je Stryker slab.
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:21   #451
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:36   #452
Mislim da netko nije bas citao previse prethodne postove jer da je shvatio bi da je upravo taj test AK vs M-16 jedan od "zescih"(oprosti ali test koji kaze da je AK-47 "preglasan" i "pretezak" jer nema nekih boljih argumenata nikako se ne moze uzeti za ozbiljnog) i sto je najjace pricamo o prijevozu koji se koristi u Afganistanu i Iraku od strane koalicijskih snaga medju kojima je i RH...

Koliko stete bi standardni RPG kojeg koriste talibani mogao napravit Abramsu, Leopardu ili Merkavi(od strane Hamasa u Palestini) iz recimo bocnog ili straznjeg pogodtka??? bi li ih mogao probiti i unistiti ili samo dobro udubiti??? naime mislim da se radi o RPG-7 ili necemu slicnom koliko sam mogao vidjeti na brzinu...



Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:41   #453
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post

Koliko stete bi standardni RPG kojeg koriste talibani mogao napravit Abramsu, Leopardu ili Merkavi(od strane Hamasa u Palestini) iz recimo bocnog ili straznjeg pogodtka??? bi li ih mogao probiti i unistiti ili samo dobro udubiti??? naime mislim da se radi o RPG-7 ili necemu slicnom koliko sam mogao vidjeti na brzinu...
ovaj na slici kolko ja kuzim im nemoze nista
osim mozda pogodak u poklopac kroz koji ulaze u tenk

inace za RPG-7 imas i mne sa tandem glavom
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:43   #454
Quote:
inace za RPG-7 imas i mine sa tandem glavom
kakve su te?

PG-7VR, is a 'tandem charge' device, used to defeat reactive armor with a single shot.
PG-7VR dual HEAT warhead for defeating modern heavily armored vehicles equipped with reactive armor (105mm)????

mozda bi ih sa ovim razvalio....
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:47   #455
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
kakve su te?
imaju duplu glavu
manju naprjed za aktiviranje reaktivnog oklopa
i straznju vecu kaj probija kupolu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:53   #456
po USA izvorima niti ova mina ga nije unistila potpuno osim ako Ameri ne lazu:

Quote:
The PG-7VR is a tandem charge RPG warhead designed to penetrate up to 600 mm rolled homogeneous armour equivalence of explosive reactive armor and the conventional armor underneath. It is also capable of penetrating 500 mm of steel, two metres of brick or 1.5m of reinforced concrete; this is the normal penetration of the main charge.

It was designed in 1988 by the Soviet Union weapons company Bazalt and based on the RPG-7 but modified to penetrate armor protected by ERA, by letting the latter explode by a small precursor charge. It has been showing up in use by Iraqi insurgents and is claimed by some sources to have once achieved a mobility kill against a M1 Abrams hitting the left side hull next to the forward section of the engine compartment, protected by Chobham armour. It penetrated a fuel tank, flooding the compartment with diesel fuel. Whether a standard RPG-7 warhead would have had the same effect or would have been rendered ineffective by the side skirt is unclear. In another incident the right side hull was hit injuring two crew members, no serious damage was done to the tank.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:56   #457
AK 47 je bolji........
lakše ga nabaviti...........da nije bilo te puške hrvatska bi pala?
kojeg god znam borca i na svim videoima nose tu pušku...
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:03   #458
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ovaj na slici kolko ja kuzim im nemoze nista
osim mozda pogodak u poklopac kroz koji ulaze u tenk

inace za RPG-7 imas i mne sa tandem glavom
Ako pogodi na pravo mjesto vjerujem da može imobilizirati Abrams. Druga stvar da je pogodak u to mjesto jako teško postići.

Negdje sa pročitao da je jedan Abrams u Iraku dobio sa 14,5 mm mitraljezom (trebam pronaći tekst) koji mu je uspio sastrane dosta oštetiti oklop. Naravno da tenk nije bio onesposobljen, ali to je 14,5. Da je tu dobio sa RPG-om možda bi bila drugačija priča.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:04   #459
No dobro Hamas ima RPG-7,no što imaku Rusi i njihova vojska najnovije od raketo bacača-

A što ameri imaju-
Ali u jedno vjerujem-kalaš je bolji od M-16 i slažem se sa Rusi stvarno znaju umijeće ratovanja.Evo i najnoviji ruski tenk T-90


Toliko o Ruskoj nadmoći nad amerima
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:21   #460
Quote:
Ali u jedno vjerujem-kalaš je bolji od M-16 i slažem se sa Rusi stvarno znaju umijeće ratovanja.Evo i najnoviji ruski tenk T-90
Hm... rusko umijece ratovanja... u vecini sukoba su imali veci broj mrtvih od protivnika to bas i nije neko umijece, umijece je kada si visestruko slabiji i kada zaj... jacega... T-90 nije najnoviji ruski tenk vec T-95 "Black Eagle", T-90 je na prodaju i kupuju ga dosta Indijci... Osim T-95 govori se i o nekom novom experimentalnom tenku koji je jos nepoznat javnosti... Ameri su clanica NATO saveza pa prema tome imaju cuda sto se tice protuoklopnih sredstava inace njihov je Javelin http://youtube.com/watch?v=SY1h7C8ddp8 a imaju i LOSAT-e na Hummerima(jeben video) http://youtube.com/watch?v=DwixhQI-r...elated&search= http://youtube.com/watch?v=JCmSs6hXWoU

Ali meni omiljeni je Bofors Saab Bill 2... je li tko za cevape...

http://youtube.com/watch?v=8ARjuTKdiIk
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.