Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 22:44   #1
Matija Vuica

Mislila sam kod nje sašiti haljinu za svadbu, pa me zanimaju vaša iskustva... (I naravno, jel preskupa?)
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:49   #2
meni je prijateljica dala sivat haljinu za maturu kod nje...cula sam da je prilicno skupa, ne sjecam se tocno cijene...haljina je bila ekstravagantna (ne onaj njen uobicajeni kic), meni se jako svidjela
amber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 13:39   #3
Odlično šiva, a sve je po dogovoru pa i cijena, jednostavno, moraš se otići s njom posavjetovati..
Kažeš što želiš, ona ti da svoje sugestije, ako ti je to ok, dogovorite se...
bikerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:00   #4
A jel' se triba koliko prije javiti ili šivanje ide ekspresno?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 15:58   #5
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
A jel' se triba koliko prije javiti ili šivanje ide ekspresno?
ja sam otisla do nje mjesec dana prije nego li mi je haljina trebala bit gotova.... mislim da bi ipak trebala otic malo ranije jer sve ti ovisi o tome kolku guzvu ima.... najbolje ti je prvo otic do nje u ducan pa tamo dobis termin kad se o svemu dogovoris s njom i o terminu za uzimanje mjera i tak.... ugl. ja sam bila zadovoljna haljinom....
blondie_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:01   #6
moja frendica uvijek kod nje šiva haljine za neke hepeninge i uvijek ima prekrasne haljine Skroz je zadovoljna.

Ne znam za cijenu ali predpostavljam da nije baš najjeftinija.
ninana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 09:23   #7
Wink

A gdje ima salon?
I koliko je to "ne najjeftinije"?
__________________

yoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 09:28   #8
Quote:
yoop kaže: Pogledaj post
A gdje ima salon?
I koliko je to "ne najjeftinije"?
ducan joj je odmah prekoputa Leonarde u Gajevoj
za cijene ne znam precizno, ali to to sve ovisi kaj odaberes
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:50   #9
Quote:
yoop kaže: Pogledaj post
A gdje ima salon?
I koliko je to "ne najjeftinije"?
najjeftinija haljina (citaj: korzet i dopicnjak) su 2500kn a one prave haljine oko 7000kn. nisam vidjela nista skuplje od 7500kn kod nje. al ne znam kako ide sa sivanjem.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:22   #10
Matija Kuica

Matija NE ŠIVA odlično nego njene krojačice koje crnče tamo cijeli dan za 3000kn mjesečno i to NEPRIJAVLJENE (bez zdravstvenog i mirovinskog) i štancaju njezine SedamHiljadaKunaVrijedneHaljinePrekopiraneIzHauteC outureKataloga.
Kejt Mos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:00   #11
Quote:
Kejt Mos kaže: Pogledaj post
Matija NE ŠIVA odlično nego njene krojačice koje crnče tamo cijeli dan za 3000kn mjesečno i to NEPRIJAVLJENE (bez zdravstvenog i mirovinskog) i štancaju njezine SedamHiljadaKunaVrijedneHaljinePrekopiraneIzHauteC outureKataloga.
i ja sam nešto slično čula ....
biella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 22:44   #12
Quote:
biella kaže: Pogledaj post
i ja sam nešto slično čula ....
i ja
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:07   #13
Quote:
Kejt Mos kaže: Pogledaj post
Matija NE ŠIVA odlično nego njene krojačice koje crnče tamo cijeli dan za 3000kn mjesečno i to NEPRIJAVLJENE (bez zdravstvenog i mirovinskog) i štancaju njezine SedamHiljadaKunaVrijedneHaljinePrekopiraneIzHauteC outureKataloga.
Zašto ne daju otkaz!??

Mislim da se u Zagrebu vrlo lako može naći posao plaćen 3000 kuna mjesečno + prijava....
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:17   #14
Quote:
Kejt Mos kaže: Pogledaj post
Matija NE ŠIVA odlično nego njene krojačice koje crnče tamo cijeli dan za 3000kn mjesečno i to NEPRIJAVLJENE (bez zdravstvenog i mirovinskog) i štancaju njezine SedamHiljadaKunaVrijedneHaljinePrekopiraneIzHauteC outureKataloga.

a kakav je to katalog? Nikad nisam čula za to
Trabat ću za ljeto svečanu haljinu za jedno vjenčanje a Vuica mi u zadnje vrijeme ima super haljina no definitivno mi je preskupo 7000kn
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:49   #15
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
a kakav je to katalog? Nikad nisam čula za to
Trabat ću za ljeto svečanu haljinu za jedno vjenčanje a Vuica mi u zadnje vrijeme ima super haljina no definitivno mi je preskupo 7000kn
Slazem se,moja ti je preporuka da prolistas malo casopise ili internet i skines sliku haljine koja ti se svidja i odneses je nekoj od nerazvikanih krojacica da ti sasije nesto takvo..vjeruj mi vecina to moze,ako ne bas isto bar otprilike...neke imaju i burde pa mozes i iz njih sama izabrati haljinu koja ti se svidja stim da kroj vec ima gotov...a vjerujem da su i cijene prihvatljive...mene je moja maturalna haljina trebala kostati oko 1500kn ali sasila mi ju je besplatno jer je krojacica bila jako dobra mamina prijateljica!Hvala joj!
gogilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:50   #16
Quote:
ninana23 kaže: Pogledaj post
moja frendica uvijek kod nje šiva haljine za neke hepeninge i uvijek ima prekrasne haljine Skroz je zadovoljna.

Ne znam za cijenu ali predpostavljam da nije baš najjeftinija.
moja rođakinja je šivala kod nje za bratovu svadbu (tj, ona i dvije sestre)

tri haljine su ih koštale 45 000 kn (znači svaka 15)

što se same matije vujice tiče, ima mi jako lijepih haljina (to da su prekopirane nisam znala do sad). iako, po meni, ona bolje šiva (dizajnira) ovako, nego po narudžbi

hoću reći, ima mi ljepših stvari u dućanu nego kada šiva nekome po narudžbi

a ispalo bi ti i jeftinije, i to puno (mislim da u dućanu nema skupljih od 7-8ooo kuna, izuzev onih s hrpom perja, a što mislim i da ne budeš baš izabrala)
I, me & myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:37   #17
Quote:
I, me & myself kaže: Pogledaj post
moja rođakinja je šivala kod nje za bratovu svadbu (tj, ona i dvije sestre)

tri haljine su ih koštale 45 000 kn (znači svaka 15))

no coment!
gogilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 00:27   #18
ne bi ni vjenčanicu platila 15 tisuća kuna
bote pa tri mjeseca radim za to
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:23   #19
Quote:
Kejt Mos kaže: Pogledaj post
Matija NE ŠIVA odlično nego njene krojačice koje crnče tamo cijeli dan za 3000kn mjesečno i to NEPRIJAVLJENE (bez zdravstvenog i mirovinskog) i štancaju njezine SedamHiljadaKunaVrijedneHaljinePrekopiraneIzHauteC outureKataloga.

Bez zlobe ovo kažem, ali kad su tako dobre bilo bi im isplativije da šiju same doma. Zaradile bi više nego kod Matije. Dobra krojačica uvijek može naći posla. Ima dosta ljudi koji nisu u prosjeku pa si teško nađu komad odjeće koji im pristaje. Ja sam np. sitna i niska, netko ima široke bokove, neko jednostavno voli stvari po vlastitoj ideji (i u takve spadam).....
Kako sam često morala šivati stvari znam kako je užasno teško naći dobru krojačicu, tako da tim tetama ne bi trebalo biti teško imati klijentelu, a radile bi za sebe, kad već i onako nemaju plaćeno zdravstveno i mirovinsko
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 01:40   #20
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Bez zlobe ovo kažem, ali kad su tako dobre bilo bi im isplativije da šiju same doma. Zaradile bi više nego kod Matije. Dobra krojačica uvijek može naći posla. Ima dosta ljudi koji nisu u prosjeku pa si teško nađu komad odjeće koji im pristaje. Ja sam np. sitna i niska, netko ima široke bokove, neko jednostavno voli stvari po vlastitoj ideji (i u takve spadam).....
Kako sam često morala šivati stvari znam kako je užasno teško naći dobru krojačicu, tako da tim tetama ne bi trebalo biti teško imati klijentelu, a radile bi za sebe, kad već i onako nemaju plaćeno zdravstveno i mirovinsko
Molim te reci mi koliko dobrostojećih krojačica poznaješ?
Teško je naći klijentelu koja plaća na vrijeme (kad šivaš po mjeri to ne možeš platiti sa eksluzivnom Zaba Avenue Mall karticom na 129 rata)
Danas cure mogu kupiti haljinu od poliestera za 100 kn u Zari na sniženju, šta da one šivaju?
Ljudi uglavnom donoste prastare kapute balon kroja sa špic kragnom kojeg žele prepraviti u suknju i hlače i to sve za 150 kn jer je to 'samo prepravljanje'

Ne kažem da se ne može, a ovo za 45.000 kn vrijedne tri haljine...
Za te novce te Tom Ford obuče za svadbu i još otprati do oltara!!
Lanchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.