Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 12:02   #1
Loša iskustva s frizerima

jel se vama desilo da su vam frizerke skroz uništile kosu?naime ja što više idem kod frizerke meni je kosa gora....kad mi pere kosu toliko mi jako istrlja tjeme,onak brzo koda ga gnječi,užas,poslje me tjeme bolilo tjedan dana,da čim taknem kosu sve me bocka i imam osječaj koda mi je neko iščupao pol kose.
jednom me je i sa češljem dok me šišala izgrebala da mi je bilo i krastica,kako mi jako vukla s tim oštrim češljem po tjemenu....
i onda mi još onak skroz mokru kosu išla raščešljavat s najguščom četkom i sušila s fenom milimetar udaljen od kose,...pa jel to normalno?!?!?
inače ful pazim na kosu i sve to šta pazim ode u jednom danu,sad imam više fobiju od frizera....
ima li ko još takvih iskustava?jel vama frizerka uništila kosu?
oliva_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:00   #2
pa mene je jednom kvartovska frizerka loše ošišala al nije mi baš uništila kosu, samo mi je odfikarila šiške posred čela neravno i ofrlje i još su izgledale ko da mi je netko 3 pramena zalijepio na masno čelo
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:27   #3
pa nisam baš doživjela da mi je uništila kosu, al imam svoju frizerku koja me eto baš neki dan razočarala..
bila ja na farbanju i šišanju i sad kažem joj ja da me na kraju svega ispegla i sad ona mene fenira i kao završi i pita me jel hoću da mi stavi malo laka ili nešt, i ja kažem da ne, i pitam ju jel će me peglat i ona ko da me nije čula dok sam prvi put rekla (uostalom svaki put me pegla dok dođem) i kaže - "Pa ak baš hoćeš mogu.."
Na to ja popizdila i rekla da ne mora da ću se sama speglat..
I nije me speglala, nego mi je na sve to natukla još veću cijenu za farbanje i šišanje, a nisam radila ništ drugačije nego ko i svaki put..
tolko o tome.. očito joj se nije dalo..
Simmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 21:18   #4
Quote:
oliva_bobica kaže: Pogledaj post
i onda mi još onak skroz mokru kosu išla raščešljavat s najguščom četkom i sušila s fenom milimetar udaljen od kose,...pa jel to normalno?!?!?
inače ful pazim na kosu i sve to šta pazim ode u jednom danu,sad imam više fobiju od frizera....
ima li ko još takvih iskustava?jel vama frizerka uništila kosu?
E da, ovo je ono što sam primjetila kod većine frizera, svi kao viču to je jako štetno, tako češljati mokru kosu i sušiti fenom na mali razmak, a baš uvijek mi to frizeri rade.
Mislim nije mi se desilo da me itko uništio od frizera, ali ovo je ono šta će svaki od njih reći da je jako štetno, a baš svi to rade!
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:21   #5
Baš tak! Uvijek rade sve suprotno od onog za šta stalno ponavljaju da je štetno! I da dopunim: uvijek odsjeku više kose nego im se kaže
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:29   #6
hihihi, ja sam uspjela naci frizerku koja ce, kad joj ja kazem da odreze 1-2cm, odrezati 1, ne 2, 3, ili 5 (osim ako su vrhovi doista ispucali, i to je neophodno, ali niti tada bez upozorenja) i jako sam sretna zbog toga. ...i sama kaze da joj na zivce idu "kolegice iz struke" koje misle da nisu napravile posao ako nisu barem 5cm odrezale...

sto se losih iskustava tice, do sada nisam imala nekih trauma :kucaodrvo:. mozda je razlog tome sto sam izuzetno oprezna, prije uvijek sve objasnim, nekoliko puta ako treba, pazim sto rade, jos malo s njima "pricam o frizuri" ako treba dok je rade...sve u svemu, nisam mala mirna curica koja samo sjedi na stolici i pusti "strucnjake" neka rade svoje, nego im lijepo kazem sto i kako hocu. ne samo u vezi frizure. ako mi je prala kosu i treba je sushiti, onda cu joj lijepo reci da ne zelim da mi nateze kosu na cetku, i drzi fen centimetar od glave, nego neka samo s prstima prosushi, i kasnije poceslja. ako treba, moze je uvijek jos "poravnati" i kad je vec suha, ne treba ju sprzit. ili ce mi sushit na difuzer, ali polako, na najslabije, da je ne sprzi.
mislim, pa ne rade oni nama uslugu, nego im placamo za to. i ja onda imam pravo traziti sto hocu, a ne ono sto si je frizerka taj dan smislila i sto joj se da raditi.
naravno, uvazavam neki savjet (shishala sam se neki dan, i zena mi je lijepo rekla da neka ne rezem shsishke, jer imam zvrk i ne bi mi nikako htjele stajati na mjestu - barem ne bez dva sata feniranja, tone gela i laka - pa ih onda ni nisam odrezala.), ali na kraju se ipak radi o meni, ne njoj.

a mislim i da moj stav donekle pomaze. do sada, svaki prvi put kod novog frizera/frizerke bio je nesto u stilu "ako mi ti previse skratis kosu, ja cu tebe skratiti za glavu" : psihotican osmjeh:

imate pravo traziti i da vam, kada krenu shishati, pokazu koliko su odrezale, pa im mozete reci jel to u redu, ili neka rezu manje/vise, i odredjivati nacin na koji ce vam sushiti kosu, slagati frizuru, i sve ostalo. cendrati po forumu nema smisla, sve ovo ste im trebali u salonu rec.
simmy, koliko znam, oni moraju imati cjenik na vidljivom mjestu, i ne mogu odredjivati cijenu kako im se svidi...

...za slucaj da post gore nije dovoljno ocit, ja jako jako jako volim svoju kosu
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:33   #7
Quote:
*Crvenkapica* kaže: Pogledaj post
Baš tak! Uvijek rade sve suprotno od onog za šta stalno ponavljaju da je štetno! I da dopunim: uvijek odsjeku više kose nego im se kaže
to sam i ja primjetila: UVIJEK suprotno!!
šta je tim ženama?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:36   #8
Nemam pojma! Možda mrze svoj posao ili lijepu kosu ili sve mušterije
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:57   #9
o mojim lošim iskustvima sa frizerkama bih mogla napisati roman.
baš nikada u životu nisam naletjela na frizerku koja zna šta radi, i svaki put mi unište kosu.
možda ja samo nemam sreće sa frizerkama, nemam pojma, ali ja im definitivno više ne odlazim (sve si sama radim).

evo navest ću samo nekoliko primjera, kojih se jako dobro sjećam
-idem ja na šišanje da mi oblikuje prednji dio kose onako stepenasto, ona me ošiša skoro na fudbalerku
-išla sam jednom na neki minival, ali sam joj rekla da mi ga stavi samo na donji dio kose,da si sa viklerima mogu raditi one velike lokne, ona mi ga stavi preko CIJELE kose, kaže kao da se neće primiti gore, kad ono ispala sam
tada sam prvi put u životu morala popiti tabletu za smirenje,plakala sam kao nikada prije.
narednih 6 mjeseci nisam izlazila iz kuće puštene kose(vezala sam rep, ni frendicama nisam dala da me vide tako čupavu)
-kažem im da hoću da me pofarbaju u tamno smeđu sa crvenkastim odsjajem, ispadnem SVIJETLO narandžasta
-i zadnji put, prije neke 3 godine, kažem frizerki,tj.donesem joj sliku pramenova kakve želim (pepeljasto plave i blond), ona mi prvo farbala kosu u narandžasto, onda stavila neke žute pramenove, uništila mi cijelu kosu.
morala sam potrošiti cijelo bogatstvo na isprobavanje proizvoda za kosu , i trebale su mi sve te godine da mi kosa izraste.
to je bio zadnji put i neću im ići nikada više.

to su samo neki od mnogobrojnih primjera.
definitivno imam fobiju od frizera.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 01:00   #10
Pogle ovdje što se sve curama dogadjalo :

https://www.forum.hr/showthread.php?t=60818
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 01:12   #11
ajme meni!!

pa ja sam onda još i sretnica, a da to nisam ni znala
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:47   #12
ja više nejdem kod frizerke,...ubuduce cu se sama i sisat i farbat i kaj god....bas kad sam se uspjela riješiti fobije od frizera,još imam dosta tanku kosu i bojim se da ako nastavim ič kod frizera da ču ostat bez ijedne dlake na glavi,...ne želim ni pomišljat kolko mi samo kose iščupa dok mi onak dere po tjemenu s onim prstima,onak koda je zivčano,pa mislim ono ak su živčane netrebaju se iskaljivati na mušterijama.
i nekoliko frizerka znam da su rekle da je kosu najbolje počešljat sa gustom četkom onak sam obrisanu,mokru,da tak se ne oštečuje?!?!?pa molim vas ono,šta vi kažete na to?
oliva_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:48   #13
Quote:
oliva_bobica kaže: Pogledaj post
ja više nejdem kod frizerke,...ubuduce cu se sama i sisat i farbat i kaj god....bas kad sam se uspjela riješiti fobije od frizera,još imam dosta tanku kosu i bojim se da ako nastavim ič kod frizera da ču ostat bez ijedne dlake na glavi,...ne želim ni pomišljat kolko mi samo kose iščupa dok mi onak dere po tjemenu s onim prstima,onak koda je zivčano,pa mislim ono ak su živčane netrebaju se iskaljivati na mušterijama.
i nekoliko frizerka znam da su rekle da je kosu najbolje počešljat sa gustom četkom onak sam obrisanu,mokru,da tak se ne oštečuje?!?!?pa molim vas ono,šta vi kažete na to?

mokru kosu je najbolje češljati sa češljem sa širokim zupcima, ni slučajno sa gustom četkom
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:35   #14
tja. ja vise ne idem kod frizera, radim sve sama, i mogu reci da mi dobro ide
imam kovrcavu kosu pa ne moram bit precizna - nitko nece skuzit ako fulam negdje centimetar.

zasto ic kod frizera kad rade gore od mene, i jos im platim za to
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:55   #15
Nakon svakakvih iskustava, ja stalno brbljam u salon, te oko pranja, naročito oko šišanja, oko sušenja... Stalno nešto zanovijetam, ali vidjela sam da drugačije ne ide i jedino tako mogu dobiti ono što želim od njih.
Inače nemojte misliti da frizerke ne žele napraviti ono što vi hoćete, samo se jednostavno niste razumjele ili još bolje - pa one vam jednostavno neznaju napraviti ono što želite.
To što suše i prže kosu je zato što tako dobiju najlakše i najbrže fen frizuru, ne da im se polako sušiti i češljati...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:53   #16
ja sam našla super frizerku koja će me ošišati točno koliko želim, još mi prije nego što počne rezati pokaže koliko će to biti. Ali nikad ne ću zaboraviti kad sam došla kod jedne s kosom preko ramena i htjela da mi odreže samo malo više postepeno, završila sam s kosom ispod uha, šiškama na četku, uglavnom frizura koju sam ja imala je za ženu od 50 godine. Užas, nisam znala kaj da radim s kosom, lila sam suze. Od tada pazim, a kosa mi je opet narasla ispod ramena. Najgore od svega mi je čupanje i češljanje mokre kose i to ne sa širokim češljem nego sa četkom koja ima zupce u nekoliko redala. Grozno...
__________________
29.01.2010. :-)
frutabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:21   #17
Quote:
oliva_bobica kaže: Pogledaj post
i onda mi još onak skroz mokru kosu išla raščešljavat s najguščom četkom i sušila s fenom milimetar udaljen od kose,...pa jel to normalno?!?!?

moja kosa se dosta lako isuši ak ne pazim na nju, a frizeri mi uvijek kosu ravnaju tak da prislone fen direkt na četku i frizura mi izgleda predivno sve do prog pranja...al nakon tog katastrofa! treba mi mjesec, dva filanja s maskama da ju opet vratim na staro nijedna pegla mi ne uspije kosu toklo isušit ko fen. Drugi put kad idem ću obavezno napomenut da mi tak ne suše kosu pa makar frizura na kraju lošije izgledala...

a kaj se šišanja tiče, napokon sam našla frizerku koja me ošiša točno kolko joj kažem i kak joj kažem tak da sam po tom pitanju jako zadovoljna . rekla je da je njoj totalno blesavo to kad frizeri rade po svom pa ti umjesto jednog odrežu 15 cm..
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:42   #18
Jedino lose iskustvo kojemi se desilo sa frizerom bilo je to da me je frizer bez obzira na moje upute ipak osisao onako kako je on to zelio. Naime otisla sam frizeru koji u nasem gradu slovi kao jedan od najboljih i najskupljih, a uz to je kao i neki modni stilista i savjetnik. Htjela sam da mi samo odsjece vrhove i oblikuje frizuru ali sam iz frizreskog izasla doslovno osisana na kratko i djelovala sam kao ocerupana kokos. KAda je zavrsio pitao me je da li mi se svidja ipoceo mi vrtiti ogledalo oko glave. Na to sam pocela da vristim zbog cega mi je naplatio samo trecinu cjene. Od sada idem kod svoje provjerene frizerke, koja nije ni malo poznata i popularna ali uvijek postupi onako kako joj kazem pa makar i da joj kazem da mi obrije pola glave on bi to uradila.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:22   #19
Quote:
*Crvenkapica* kaže: Pogledaj post
Baš tak! Uvijek rade sve suprotno od onog za šta stalno ponavljaju da je štetno! I da dopunim: uvijek odsjeku više kose nego im se kaže
da uvijek. Još kažem "NE-MOJ", a ona ipak. Sad su mi šiške prekratke.
I mrzim one škare sa zubcima, više mi se riga od ponavljanja neka to ne koristi na mojoj kosi, al ne. Da ga jebeš, ona se ne može suzdržati.
Kako mi je kosa malo čudna, ni ravna ni frčkava, ako ne pazim izgleda kao ispucala iako nije. I onda, naravno, kad ona upotrijebi te fantastične škare, bude još 100 puta gore.
Ma ne znam. Ne mogu okolo ići ko kromanjonac , a opet, kad izađem od frizera imam osjećaj ko da su me pustili iz logora, ko očerupana kokoš.

I još nešto, nikad mi kosa nije gora nego taj dan kad sam obavila tretman. Trudim se oprati kosu doma, tako da ne moram kod nje, jer ne znam kakvi su to šamponi njihovi, bude mi kosa ko žica, prestrašno nešto, tvrda..ma užas. Da ne spominjem divljačko "sušenje" ručnikom, što ja nikada ne radim, i nabijanje fena na vlasište...ma užas.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 22:15   #20
Mozda ce zvucati zlocesto, ali nekako mi je lakse citajuci vase price, znajuci da nisam jedina koja prolazi kroz ovo!
Zadnjih 10 god. sam se sama sisala, ali ovaj put sam se htjela "pocastiti" i otisla (skupoj!!! ) frizerki. Imam uzasno tanku i slabu kosicu, a ona mi ju je dodatno skrooooz stanjila, osisala me sa onim groznim skarama (procitala sam, jos nekome ovdje su te skare "omiljene"). Kosa mi je jos duga, do ispod ramena, ali najgornji sloj mi je osisala do uha!! Sada tek izgledam kao da imam 2 dlake na glavi! I jos, kako mi je kosa neposlusna, svaka ta dlaka strsi na svoju stranu! I jos me gleda u ogledalu, vidljivo nezadovoljna onime sto je napravila, i komentira kako "je potrebno malo vremena da mi se frizura formira kako treba!!"
margot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.